Pokemon GO pobrano już miliard razy

Pokemon GO pobrano już miliard razy

Pokemon GO pobrano już miliard razy
Tatiana Kowalczyk
01.08.2019 13:25

Harry Potter: Wizards Unite spogląda z zazdrością.

Asia pisała newsa ze skrupulatnie wypisanymi liczbami dotyczącymi Pokemon GO rok temu. Już wtedy było wiadomo, że, jak to ładnie określiła, mobilka Niantic zarobiła „pikachuliard”. A konkretniej, mówiło się o 1,8 miliarda dolarów. Jak jest teraz?

W czerwcu zarobki Pokemon GO osiągnęły ponad 2,6 miliarda dolarów. Ciężko oczywiście mówić o tym fenomenie, nie wspominając jednocześnie o Harrym Potterze. Wizards Unite może się schować przy pokemonach, co widać chociażby po skali zarobków w ostatnim miesiącu, który przecież dla Pottera jest dopiero początkiem. Według wyliczeń Sensor Tower, patrząc na same systemy iOS, Pokemon GO zarobiło w samym tylko lipcu w skali globalnej 20 milionów dolarów. Wizards Unite w tym samym okresie natomiast (również na iOS) – 3 miliony.

A tymczasem Nintendo ujawniło teraz liczbę pobrań, która też dosięgnęła „pikachuliarda”. Grę pobrano absurdalnie dużo razy, bo według danych firmy jest to miliard. Informację podano przy okazji wypuszczenia nowych japońskich spotów reklamowych Pokemon GO. Zaprzyjaźniony Japonista potwierdza, że Nintendo Everything się nie myli, a wzmianka o miliardzie pada pod koniec reklamy.

Od premiery Nintendo GO minęły trzy lata. Jejku, jak ten czas leci.

Tatiana Kowalczyk

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)