Pokemon GO pobrano już miliard razy

Harry Potter: Wizards Unite spogląda z zazdrością.

Pokemon GO pobrano już miliard razy
Tatiana Kowalczyk

Asia pisała newsa ze skrupulatnie wypisanymi liczbami dotyczącymi Pokemon GO rok temu. Już wtedy było wiadomo, że, jak to ładnie określiła, mobilka Niantic zarobiła „pikachuliard”. A konkretniej, mówiło się o 1,8 miliarda dolarów. Jak jest teraz?

W czerwcu zarobki Pokemon GO osiągnęły ponad 2,6 miliarda dolarów. Ciężko oczywiście mówić o tym fenomenie, nie wspominając jednocześnie o Harrym Potterze. Wizards Unite może się schować przy pokemonach, co widać chociażby po skali zarobków w ostatnim miesiącu, który przecież dla Pottera jest dopiero początkiem. Według wyliczeń Sensor Tower, patrząc na same systemy iOS, Pokemon GO zarobiło w samym tylko lipcu w skali globalnej 20 milionów dolarów. Wizards Unite w tym samym okresie natomiast (również na iOS) – 3 miliony.

A tymczasem Nintendo ujawniło teraz liczbę pobrań, która też dosięgnęła „pikachuliarda”. Grę pobrano absurdalnie dużo razy, bo według danych firmy jest to miliard. Informację podano przy okazji wypuszczenia nowych japońskich spotów reklamowych Pokemon GO. Zaprzyjaźniony Japonista potwierdza, że Nintendo Everything się nie myli, a wzmianka o miliardzie pada pod koniec reklamy.

Od premiery Nintendo GO minęły trzy lata. Jejku, jak ten czas leci.

Tatiana Kowalczyk

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościpokemon goniantic
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.