Pojawiły się dwie opowieści z uniwersum Warcrafta

Pojawiły się dwie opowieści z uniwersum Warcrafta

Pojawiły się dwie opowieści z uniwersum Warcrafta
Joanna Pamięta - Borkowska
07.08.2018 12:17, aktualizacja: 07.08.2018 13:52

I wcale nie jest tak, że wszystkie linki w artykule prowadzą do wersji Przymierza.

Pisałam już o powodach, dla których nie podoba mi się przenoszenie antagonizmów obecnych w grze do realnego życia, które zostało ukazane w czterech reklamach telewizyjnych dodatku do Wacrafta. Nie zmienia to jednak faktu, że Blizzard nieźle przygotowuje się do Battle for Azeroth i dotyczy to nie tylko reklam i zawartości dostępnej w grze, ale też darmowych dodatków.

Ostatnio na oficjalnej stronie pojawiły się dwie darmowe książki z uniwersum. Każda z frakcji dostała własną nowelę - Przymierze "Elegy" autorstwa Christie Golden (autorki ostatnio wydanej powieści "Cisza przed burzą", znanej też fanom Gwiezdnych Wojen), zaś Horda "A Good War" Roberta Brooksa. Są one dostępne online w kilku różnych wersjach językowych (m.in. angielskiej i rosyjskiej), można je też ściągnąć w wersji PDF.

Obie historie opowiadają o okolicznościach spalenia drzewa Teldrassil, ale ukazane jest to z różnych punktów widzenia (domyślam się, że jedni płaczą, a drudzy świętują). Nie popychają one jednak fabuły do przodu, po prostu zawierają dodatkowe informacje na temat całego zajścia. Ciekawe byłoby porównanie obu relacji i wybranie tej bardziej wiarygodnej, dlatego Blizzard zachęca do przeczytaniu obu opowieści.

W wersji papierowej są one dostępne w edycji kolekcjonerskiej.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)