Powódź nagród zalewa Thatgamecompany.

bEThFSPV

I to dosłownie. Podróż dostała wcześniej osiem nagród DICE, pięć nagród BAFTA, było nominowane do Grammy, dostało pięć nagród GameCity o trzy Video Game Awards.

Warto jednak pamiętać, że proces powstawania gry nie wyglądał tak różowo. Dlatego jeśli jeszcze nie kupiliście Podróży - zróbcie to. Nie może być tak, że powszechnie nagradzana i doceniana produkcja kiepsko się sprzedaje.

A pozostałe nagrody?

bEThFSPX

Steve "Slug” Russell, twórca Spacewar! dostał Nagrodę Pioniera za ten właśnie efekt pracy na MIT w 1962 r.

Chris Melissinos dostał Nagrodę Ambasadora za zorganizowanie wystawy Smithsonian's Art of Video Games

Zaś Byli pracownicy Bioware dr Ray Muzyka i dr Greg Zeschuk odebrali z rąk eksszefa EA, Johna Riccitiello, nagrodę za osiągnięcia życiowe.

A tak wyglądali nominowani i nagrodzeni we wszystkich kategoriach:

bEThFSQd

Gra roku

  • Dishonored (Arkane Studios/Bethesda Softworks)
  • The Walking Dead (Telltale Games)
  • Mass Effect 3 (BioWare/Electronic Arts)
  • XCOM: Enemy Unknown (Firaxis Games/2K Games)
  • Podróż (Thatgamecompany/Sony Computer Entertainment)

Najbardziej innowacyjna

  • Mark of the Ninja (Klei Entertainment/Microsoft Studios)
  • Podróż (Thatgamecompany/Sony Computer Entertainment)
  • FTL: Faster Than Light (Subset Games)
  • The Unfinished Swan (Giant Sparrow/Sony Computer Entertainment)
  • ZombiU (Ubisoft Montpellier/Ubisoft)
bEThFSQe

Najlepszy dźwięk i muzyka

  • Podróż (Thatgamecompany/Sony Computer Entertainment)
  • Hotline Miami (Dennaton Games/Devolver Digital)
  • Sound Shapes (Queasy Games/Sony Computer Entertainment)
  • Assassin's Creed 3 (Ubisoft Montreal/Ubisoft)
  • Halo 4 (343 Industries/Microsoft Studios)

Najlepszy debiutant

  • Humble Hearts (Dust: An Elysian Tail)
  • Polytron Corporation (Fez)
  • Giant Sparrow (The Unfinished Swan)
  • Subset Games (FTL: Faster Than Light)
  • Fireproof Games (The Room )
bEThFSQf

Najlepsza gra z cyfrowej dystrybucji

  • The Walking Dead (Telltale Games)
  • Spelunky (Derek Yu/Andy Hull)
  • Trials: Evolution (RedLynx/Microsoft Studios)
  • Mark Of The Ninja (Klei Entertainment/Microsoft Studios)
  • Podróż (Thatgamecompany/Sony Computer Entertainment)

Najlepszy projekt

  • Dishonored (Arkane Studios/Bethesda Softworks)
  • Mark Of The Ninja (Klei Entertainment/Microsoft Studios)
  • Spelunky (Derek Yu/Andy Hull)
  • Podróż (Thatgamecompany/Sony Computer Entertainment)
  • XCOM: Enemy Unknown (Firaxis Games/2K Games)
bEThFSQg

Najlepsza gra na sprzęt przenośny

  • Gravity Rush (SCE Japan Studio/Sony Computer Entertainment)
  • Hero Academy (Robot Entertainment)
  • Sound Shapes (Queasy Games/Sony Computer Entertainment)
  • The Room (Fireproof Games)
  • Kid Icarus: Uprising (Sora/Nintendo)

Najlepsza narracja/fabuła

  • Spec Ops: The Line (Yager Entertainment/2K Games)
  • Mass Effect 3 (BioWare/Electronic Arts)
  • Dishonored (Arkane Studios/Bethesda Softworks)
  • The Walking Dead (Telltale Games)
  • Virtue's Last Reward (Chunsoft/Aksys Games)

Najlepsza technologicznie

  • Far Cry 3 (Ubisoft Montreal/Ubisoft)
  • PlanetSide 2 (Sony Online Entertainment)
  • Halo 4 (343 Industries/Microsoft Studios)
  • Call of Duty: Black Ops 2 (Treyarch/Activision)
  • Assassin's Creed 3 (Ubisoft Montreal/Ubisoft)

Najlepsza wizualnie

  • Borderlands 2 (Gearbox Software/2K Games)
  • Podróż (Thatgamecompany/Sony Computer Entertainment)
  • Far Cry 3 (Ubisoft Montreal/Ubisoft)
  • Dishonored (Arkane Studios/Bethesda Softworks)
  • Halo 4 (343 Industries/Microsoft Studios)

Paweł Kamiński

327116765691664426
Komentarze (0)
bEThFSQT