Podróż 2? Thatgamecompany zapowiada Sky

Podróż 2? Thatgamecompany zapowiada Sky

Podróż 2? Thatgamecompany zapowiada Sky
Patryk Fijałkowski
13.09.2017 11:00

Grę, która najwidoczniej osadzona jest w tym samym uniwersum.

Albo to, albo deweloperom nie chciało się przygotowywać nowych assetów. Już pierwsze sekundy prezentacji Sky mogą mocno skojarzyć się z poetyckim hitem studia. Znowu mamy dziwne stworzenia w charakterystycznych płaszczach, znowu przemierzamy mityczny świat, tylko pustynia została zastąpiona przez chmury. Nie zjeżdżamy po wydmach, a fruniemy w przestworzach, w jaskiniach uaktywniamy natomiast obeliski żywcem wyjęte z Podróży. Obok są nawet inni gracze, podobnie jak w tamtej przygodzie.

To zresztą aspekt, na którym skupia się thatgamecompany. Sky ma być grą o dawaniu, cokolwiek by to miało znaczyć, a jej początki sięgają opinii, jakie studio otrzymało po wydaniu Podróży. Wielu ludzi mówiło wtedy twórcom, że pokazali Podróż swojej żonie/chłopakowi/rodzicielowi i była to pierwsza gra, w jaką ta osoba zagrała. Napływało coraz więcej historii o wspólnych sesjach przy konsoli, thatgamecompany postanowiło więc stworzyć podobną grę, która większy nacisk położy na aspekt wieloosobowy. W Sky piękny, tajemniczy świat będziemy mogli zwiedzać ramię w ramię z drugą połówką, dzieckiem czy przyjacielem.

Sky Reveal Teaser

Nie wiemy jeszcze, do czego dokładnie będzie sprowadzać się ta interakcja, choć z pewnością będzie bogatsza niż w Podróży. W świecie gry spotka się do ośmiu graczy jednocześnie. Jenova Chen, CEO studia, w wywiadzie z Geoffem Keighleyem wytłumaczył, że Sky będzie czymś w rodzaju parku rozrywki. Gracz może zajrzeć na chwilę i przeżyć jedną przejażdżkę, która na długo zostanie mu w głowie lub spędzić tam cały dzień na wszystkich atrakcjach, podchodząc do Sky jak do klasycznej gry.

Pierwsze fragmenty rozgrywki zdają się obiecywać jakąś opowieść, prawdopdobnie równie tajemniczą jak w Podróży, ale jednocześnie bardziej... rozbudowaną? Z drugiej strony to wrażenie może być tylko efektem rozmachu pokazanego na zwiastunie. Przestrzenie między chmurami są rozległe i niezwykle urokliwe. Thatgamecompany wie, jak stworzyć magiczną atmosferę. I Sky, mimo wyraźnych podobieństw, może nie nazywać się Podróżą 2, ale ja już zdecydowanie mam ochotę po tym świecie podróżować.

Sky Q&A with Jenova Chen and Geoff Keighley

Sky is a beautiful game revealed with the Apple TV 4K (CNET News)

Gra została zaprezentowana podczas konferencji Apple'a i została zapowiedziana na iPhone'a, iPada i Apple TV. Ci, którzy nie mają żadnego z powyższych sprzętów, nie muszą się jednak martwić. To na szczęście tylko czasowa wyłączność - thatgamecompany sprostowało, że Sky jest tytułem multiplatformowym. Nie wiemy jeszcze, na jakie inne platformy się pojawi. Ani kiedy. Premiera na urządzeniach Apple'a powinna nastąpić jeszcze w tym roku.

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)