Podręczne hologramy i walka z robotami w salonie dzięki HoloLens

Strona głównaPodręczne hologramy i walka z robotami w salonie dzięki HoloLens
06.10.2015 20:29
Podręczne hologramy i walka z robotami w salonie dzięki HoloLens
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Podczas swojej konferencji Microsoft postanowił przypomnieć jak (teoretycznie) super będą ich gogle do rzeczywistości rozszerzonej. Zapowiedział też wersję deweloperską za 3 tysiące dolarów.

bESvBfuJ

Project X-Ray to demo gry zaprezentowanej podczas dzisiejszej konferencji Microsoftu. Tytuł powstał z myślą o HoloLens, goglach, które umożliwią zaawansowane doświadczanie rzeczywistości rozszerzonej. Demo polegało na tym, że przywoływało do salonu chmarę zabójczych, obcych maszyn, z którymi trzeba było walczyć, przemieszczając się po pokoju. Gwoździem programu był fakt, że gracz wyposażony był w podręczny hologram, którymi imitował broń. Mógł nosić go ze sobą i oczywiście szyć w przeciwników. Ci natomiast, dzięki technologii HoloLens, wiedzieli, gdzie są ściany pokoju i wyłazili właśnie z nich. Zresztą, sami spójrzcie:

Na powyższym demie broń w pewnym momencie zamienia się nawet w urządzenie przyciągające delikwentów. Możemy mieć wtedy przeciwnika uwięzionego w zasięgu naszej ręki. Prezentacja oczywiście robi spore wrażenie - szczególnie, że HoloLens nie musi być z niczym połączone, by wyświetlać takie akcje - jednak jak zwykle rodzi się pytanie: ile z tego rzeczywiście zadziała, a ile jest tylko pięknie podkoloryzowaną bajką?

Deweloperzy przekonają się już w pierwszym kwartale 2016 roku. Wtedy bowiem pojawi się deweloperska wersja HoloLens, która kosztować będzie 3 tysiące dolarów. Microsoft już uruchomił zapisy dla twórców, którzy chcieliby dobrać się do urządzenia.

bESvBfuL

[źródło: Gizmodo]

Patryk Fijałkowski

326866494003107882
Udostępnij:
bESvBfuV
Komentarze (0)
bESvBfvH