Podręczne hologramy i walka z robotami w salonie dzięki HoloLens

Podczas swojej konferencji Microsoft postanowił przypomnieć jak (teoretycznie) super będą ich gogle do rzeczywistości rozszerzonej. Zapowiedział też wersję deweloperską za 3 tysiące dolarów.

Podręczne hologramy i walka z robotami w salonie dzięki HoloLens
marcindmjqtx

Project X-Ray to demo gry zaprezentowanej podczas dzisiejszej konferencji Microsoftu. Tytuł powstał z myślą o HoloLens, goglach, które umożliwią zaawansowane doświadczanie rzeczywistości rozszerzonej. Demo polegało na tym, że przywoływało do salonu chmarę zabójczych, obcych maszyn, z którymi trzeba było walczyć, przemieszczając się po pokoju. Gwoździem programu był fakt, że gracz wyposażony był w podręczny hologram, którymi imitował broń. Mógł nosić go ze sobą i oczywiście szyć w przeciwników. Ci natomiast, dzięki technologii HoloLens, wiedzieli, gdzie są ściany pokoju i wyłazili właśnie z nich. Zresztą, sami spójrzcie:

Na powyższym demie broń w pewnym momencie zamienia się nawet w urządzenie przyciągające delikwentów. Możemy mieć wtedy przeciwnika uwięzionego w zasięgu naszej ręki. Prezentacja oczywiście robi spore wrażenie - szczególnie, że HoloLens nie musi być z niczym połączone, by wyświetlać takie akcje - jednak jak zwykle rodzi się pytanie: ile z tego rzeczywiście zadziała, a ile jest tylko pięknie podkoloryzowaną bajką?

Deweloperzy przekonają się już w pierwszym kwartale 2016 roku. Wtedy bowiem pojawi się deweloperska wersja HoloLens, która kosztować będzie 3 tysiące dolarów. Microsoft już uruchomił zapisy dla twórców, którzy chcieliby dobrać się do urządzenia.

[źródło: Gizmodo]

Patryk Fijałkowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.