Podobnie jak w przypadku Wiedźmina 3, Cyberpunk 2077 również doczeka się serii komiksów promujących grę

Podobnie jak w przypadku Wiedźmina 3, Cyberpunk 2077 również doczeka się serii komiksów promujących grę
22.06.2020 11:56
Podobnie jak w przypadku Wiedźmina 3, Cyberpunk 2077 również doczeka się serii komiksów promujących grę
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka

Do współpracy ponownie zaangażowano branżowego giganta, firmę Dark Horse Comics.

W 2011 roku przy okazji promocji Zabójców Królów pojawił się komiks "Racja Stanu" promujący grę CD Projekt Red i przedstawiający jedną z pobocznych przygód Geralta. Przy okazji wydania Dzikiego Gonu również zdecydowano się na wypuszczenie serii komiksów – "Dom ze szkła" liczący pięć części ukazał się w 2014 roku, a później dołączyły do niego cztery inne tomy (ostatni z 2019 roku zatytułowany "Córka płomienia").

327382654800646969

Przy okazji Cyberpunka 2077 również zdecydowano się na serię gadżetów mających umilić oczekiwania na grę (jak się niedawno okazało, fani będą musieli poczekać trochę dłużej) czy publikacji, które przybliżą nam świat wykreowany przez Mike’a Pondsmitha. Mamy zatem cyberpunkową kartę graficzną, pada do Xboksa One (w tym samą konsolę, która skrywa tajemnice), poradnik opisujący zadania, książkę “Świat Cyberpunka 2077” i całą masę dodatków dostępnych dla osób, które zdecydowały się na przedsprzedaż.

Wygląda na to, że CD Projekt Red pójdzie sprawdzonym torem w kwestii marketingu i promocji swojej najnowszej gry, bowiem wczoraj pojawiła się oficjalna zapowiedź cyberpunkowego komiksu, którego wydaniem zajmie się Dark Horse. "Cyberpunk 2077: Trauma Team" będzie pierwszą z serii publikacji na podstawie gry Redów, a całość ma skupiać się wokół Nadii, jednej z agentek (choć tutaj pasuje bardziej ratowniczek) korporacji Trauma Team.

Sam komiks ma mieć 32 strony i kosztować 3,99 dolarów (przynajmniej tak wynika z oficjalnej strony wydawcy, choć podejrzewam, że cena ulegnie jeszcze zmianie), a za jego przygotowanie odpowiadać będą Cullen Bunn (jako scenarzysta, autor kilku komiksów Marvela), Miguel Valderrama (jako grafik, współtwórca komiksu "Giants") i Jason Wordie (jako kolorysta). Za projekt okładki odpowiada zaś Miguel Valderrama.

Premiera komiksu przewidziana jest na 9 września tego roku, a przy okazji przypominam o czwartkowym pokazie, przy czym nie znamy jeszcze godziny, o której rozpocznie się Night City Wire.

Bartek Witoszka

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)