Podłoga jest z lawy - wszyscy graliśmy w te gry, choć nikt nigdy ich nie stworzył

Podłoga jest z lawy - wszyscy graliśmy w te gry, choć nikt nigdy ich nie stworzył
marcindmjqtx

20.08.2012 15:52, aktual.: 05.01.2016 16:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy jako dzieci udawaliście, że podłoga jest z lawy i chodziliście po wszystkich meblach w domu, byle tylko jej uniknąć? Czy jadąc samochodem patrzyliście za okno i wyobrażaliście sobie, że jest tam postać, która skacze po elementach otoczenia? Czy chodziliście po chodniku tak, by nie nadepnąć na żadne pęknięcia między płytami chodnikowymi?

Ja tak. Grałem też w mnóstwo innych takich gier, które, jak mi się wydawało, sam wymyśliłem.

Powiem Wam, że nawet tego się trochę wstydziłem. Zawsze czułem się głupio, gdy rodzice przyłapywali mnie na omijaniu pęknięć na chodniku. To był mój świat, w mojej głowie, coś co, jak mi się wydawało, sam wymyśliłem. Nie chciałem tam wpuścić nikogo innego.

Minęły jednak lata i choć nie praktykuję już żadnej z tych "gier" (no dobra, czasem zdarza mi się jeszcze tak chodzić po mieście), to właśnie dowiedziałem się, że wcale nie byłem tak wyjątkowy, jak mi się wydawało. Wszystko za sprawą tego filmiku, na którym podsumowano wszystkie najpopularniejsze zabawy tego typu:

Rozpoznajecie je? Ja tak. Zadziwia mnie, że dzieci z całego świata wpadają dokładnie na te same pomysły. Czy nie jesteśmy jednak wyjątkowi? Jak to się dzieje?

Zwróćcie też uwagę, jak wiele elementów z... gier wideo można znaleźć w takich zabawach. Ludzik skaczący za oknem samochodu to przecież dwuwymiarowa gra platformowa.

A Wy? Graliście w takie "gry"?

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)