Podczas prac nad Steep zginęła szwedzka sportsmenka, Matilda Rapaport

Podczas prac nad Steep zginęła szwedzka sportsmenka, Matilda Rapaport

Podczas prac nad Steep zginęła szwedzka sportsmenka, Matilda Rapaport
Adam Piechota
20.07.2016 12:03, aktualizacja: 20.07.2016 17:55

Nie jesteśmy przyzwyczajeni do takich wiadomości w naszej branży.

Nietypowe metody pracy dają ciekawsze rezultaty, ale czasem mają wysoką cenę. Steep, odpowiedź Ubisoftu na tęsknotę za SSX-em, powstaje we współpracy z wieloma osobami autentycznie zaangażowanymi w sporty ekstremalne. Nagrywają one materiały filmowe, które później wykorzystuje developerska machina medialnego molocha. Niestety, kilka dni temu doszło do tragicznego wypadku.

Matilda Rapaport, trzydziestoletnia zawodowa narciarka, zginęła w Andach w Chile podczas nagrywania swojego materiału dla Steep. Zasypała ją lawina. Przerażającą wiadomość ogłosił Red Bull, jej sponsor. "Matilda była wyjątkowym sportowcem. Podróżowała po świecie w poszukiwaniu pasji, stawiała czoła niebezpiecznym terenom i dzieliła się swoim jasnym uśmiechem" - pisze Red Bull w The Guardian.

Möt fri-skidåkerskan Matilda Rapaport - Ride (TV4Sport)

Ubisoft podjął słuszne kroki i poprzez GameSpot oświadczył:

To nie było pierwsze spotkanie Matildy z lawiną. W 2014 roku miała podobne doświadczenie z tym żywiołem na Alasce. Było to wydarzenie, które wspominała otwarcie, które zmusiło ją do konfrontacji z własnym strachem i powrotu do tego miejsca. Rapaport wystąpiła w kilku filmach związanych z narciarstwem oraz udzielała się w czasopiśmie "Women's Health". Jeszcze kilka dni temu wrzuciła na swojego Instagrama wideo z hasztagiem #STEEPgame.

Mam nadzieję, że Ubisoft uczci jej pamięć w swoim tytule.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)