Po roku na rynku Switch jest najszybciej się sprzedającą konsolą w historii USA

Strona głównaPo roku na rynku Switch jest najszybciej się sprzedającą konsolą w historii USA
21.03.2018 18:04
Po roku na rynku Switch jest najszybciej się sprzedającą konsolą w historii USA

Wygląda jednak na to, że tempo zaczyna spadać.

bEEwiBhh

Jak wynika z raportu zajmującej się badaniem amerykańskiego rynku gier firmy NPD, Nintendo Switch w 12 miesięcy od premiery jest najszybciej sprzedającą się tam konsolą w historii. Firma podała wyniki za luty 2018 i po zsumowaniu ich z wszystkimi poprzednimi od marca 2017 okazuje się, że żadna konsola wcześniej nie osiągnęła w tym czasie tak dużej liczby użytkowników.

NPD nie podaje przy tym dokładnych liczb. Wiemy jedynie, że Switch sprzedał w pierwszy rok w USA więcej niż PlayStation 4 czy Xbox One w takim samym czasie od swojej premiery. Do tego dodać można pochodzący bezpośrednio z raportu finansowego Nintendo całościowy wynik na koniec zeszłego roku - 14,86 milionów urządzeń na całym świecie.

325539568705419228

Czy oznacza to, że konsola Nintendo jest skazana na zdominowanie tej generacji konsol? Niekoniecznie. Z raportu NPD wynika również, że najlepiej się sprzedającą konsolą w lutym tego roku było PlayStation 4. Jest to również jak na razie najlepiej się sprzedająca konsola tego roku. Switch może więc trochę tracić tempo.

bEEwiBhj

NPD podało również wyniki sprzedaży gier. I tak najlepiej się sprzedającą grą lutego na wszystkich platformach był Monster Hunter: World, który utrzymał tę pozycję również wśród gier na PlayStation 4 i Xboksa One. Największym hitem Switcha był zaś w tym miesiącu Mario Kart 8.

Podobnie Monster Hunter: World jest jak na razie najlepiej się sprzedającą grą tego roku.

Dominik Gąska

bEEwiBif