Po roku na rynku Switch jest najszybciej się sprzedającą konsolą w historii USA

Po roku na rynku Switch jest najszybciej się sprzedającą konsolą w historii USA

Po roku na rynku Switch jest najszybciej się sprzedającą konsolą w historii USA
21.03.2018 18:04

Wygląda jednak na to, że tempo zaczyna spadać.

Jak wynika z raportu zajmującej się badaniem amerykańskiego rynku gier firmy NPD, Nintendo Switch w 12 miesięcy od premiery jest najszybciej sprzedającą się tam konsolą w historii. Firma podała wyniki za luty 2018 i po zsumowaniu ich z wszystkimi poprzednimi od marca 2017 okazuje się, że żadna konsola wcześniej nie osiągnęła w tym czasie tak dużej liczby użytkowników.

NPD nie podaje przy tym dokładnych liczb. Wiemy jedynie, że Switch sprzedał w pierwszy rok w USA więcej niż PlayStation 4 czy Xbox One w takim samym czasie od swojej premiery. Do tego dodać można pochodzący bezpośrednio z raportu finansowego Nintendo całościowy wynik na koniec zeszłego roku - 14,86 milionów urządzeń na całym świecie.

Obraz

Czy oznacza to, że konsola Nintendo jest skazana na zdominowanie tej generacji konsol? Niekoniecznie. Z raportu NPD wynika również, że najlepiej się sprzedającą konsolą w lutym tego roku było PlayStation 4. Jest to również jak na razie najlepiej się sprzedająca konsola tego roku. Switch może więc trochę tracić tempo.

NPD podało również wyniki sprzedaży gier. I tak najlepiej się sprzedającą grą lutego na wszystkich platformach był Monster Hunter: World, który utrzymał tę pozycję również wśród gier na PlayStation 4 i Xboksa One. Największym hitem Switcha był zaś w tym miesiącu Mario Kart 8.

Podobnie Monster Hunter: World jest jak na razie najlepiej się sprzedającą grą tego roku.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)