Po blokadzie cyfrowej wersji Far Cry 4, Microsoft wyjaśnia sprawę DRM na Xboksie One

Chwilowe zniknięcie gry z sieciowego sklepu nie powinno wpływać na możliwość grania w nią.

Po blokadzie cyfrowej wersji Far Cry 4, Microsoft wyjaśnia sprawę DRM na Xboksie One
marcindmjqtx

Nie powinno, ale mimo to wpłynęło w przypadku Far Cr 4, którego cyfrowa wersja była zablokowana na kilkanaście godzin, gdy gra w tajemniczy sposób znikneła z Xbox Game Store. Gdy wróciła do sklepu, problem zniknął. Łatwo było więc skojarzyć te dwa fakty i wyciągnąć wniosek, że cyfrowa dystrybucja na Xboksie One to ryzykowna zabawa.

Microsoft postanowił wyjaśnić wątpliwości i zapewnić, że nie dał gigantycznej plamy jaką byłaby sytuacja, że po zniknięciu gry z Xbox Game Store, gracze zostają z niczym.

Jeśli klient posiada prawa do gry, może pobrać ją kiedy zapragnie korzystając z historii pobierań. Nawet jeśli ten tytuł nie jest już dostępny w Xbox Store. Kamień z serca. Ale w takim wypadku co właściwie zaszło w poniedziałek? Tego firma już nie precyzuje. Przyznaje, że problem istniał i dodaje, że odpowiedni ludzie rozwiązali go i nie ma już problemów z dostępem do cyfrowej wersji Far Cry 4. Tyle musi nam wystarczyć. Grunt, by zostały wyciągnięte wnioski i absurdalna sytuacja się już nie powtórzyła. Ubisoft oficjalnie nie skomentował sytuacji.

[źródło: Videogamer]

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościmicrosoftubisoft

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.