Plotki: Xbox Series X wystartuje pierwszy, PlayStation 5 - niedługo za nim

Plotki: Xbox Series X wystartuje pierwszy, PlayStation 5 - niedługo za nim

Plotki: Xbox Series X wystartuje pierwszy, PlayStation 5 - niedługo za nim
28.08.2020 18:18

Zdają się na to wskazywać zarówno słowa ich producentów jak i doniesienia sprzedawców.

Jeżeli wierzyć informacjom, podawanym przez serwis VGC, tegoroczne premiery konsol nowej generacji będą do siebie bardzo zbliżone. Obie platformy zadebiutować mają w listopadzie. Jednak to Xbox Series X pojawić ma się nieco wcześniej - bo na początku listopada.

Jak podaje portal, powołując się na swoje źródła, Microsoft poinformował już developerów o tym, by przygotowywali się na premierę w pierwszym tygodniu listopada. Sony zaś miało według anonimowych doniesień zarezerwować dużo przestrzeni w rozmaitych kanałach promocyjnych na okres 7 dni rozpoczynający się 13 listopada.

Dodatkowo Microsoft podał już oficjalnie przynajmniej tyle, że jego konsola pojawi się w listopadzie, zaś Sony ciągle nie ujawniło nawet miesiąca. Miałoby to być kolejnym argumentem za tym, że amerykańska firma jest bardziej pewna i bliższa swojej premiery. Ale koniec końców o niewiele.

Jeżeli bowiem te doniesienia się potwierdzą, konsole zadebiutują w zaledwie tygodniowym odstępie od siebie. Co pozostaje niewiadomą, to czy Sony zdecyduje się zróżnicować datę premiery w zależności od regionu. W końcu PS4 ukazało się w USA dwa tygodnie przez premierą w Europie, podobnie było też z poprzednimi konsolami Sony.

Ratchet & Clank: Rift Apart – Extended Gameplay Demo I PS5

Serwis zauważa jednak, że jest to o tyle mniej prawdopodobne, że Sony w ostatnich latach przyjęło znacznie bardziej niż wcześniej scentralizowane podejście do marketingu i traktuje rynek bardziej globalnie. Tak naprawdę jednak nic nie jest jeszcze całkowicie pewne.

I nie chodzi tu tylko o to, że piszemy tu o niepotwierdzonych informacjach. VGC zaznacza również, że w czasach trwającej pandemii nic nie jest do końca pewne, a obaj producenci konsol są bardzo ostrożni. To dlatego ciągle nie usłyszeliśmy żadnych oficjalnych informacji.

Sony i Microsoft czekają na rozwój wypadków i to, jak wyglądać będzie sytuacja na świecie w ciągu najbliższych miesięcy. To ona w dużym stopniu zdecyduje o tym, jak przebiegać będą te premiery.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)