Plotki o śmierci Reality Pump okazały się mocno przesadzone. Zapowiedziano Two Worlds III

Strona głównaPlotki o śmierci Reality Pump okazały się mocno przesadzone. Zapowiedziano Two Worlds III
28.03.2016 10:41
Plotki o śmierci Reality Pump okazały się mocno przesadzone. Zapowiedziano Two Worlds III
Paweł Olszewski
Paweł Olszewski

Zaskakujące? Co w takim razie powiesz na zupełnie nowe dodatki do pięcioletniego Two Worlds II?

W maju 2015 roku pojawiły się informacje, że Reality Pump zbankrutowało. Doniesienia te nie były do końca prawdą. Z firmy odeszło sporo ludzi, ale zdaniem wydawcy tak naprawdę tylko jeden z oddziałów studia ogłosił upadłość, a od maja 2015 roku Reality Pump jest oddziałem Topware Interactive AG. Potwierdzeniem działalności firmy była listopadowa premiera Vendetta - Curse of Raven's Cry. Tytułu, który miał być poprawioną wersją strasznie słabego Raven's Cry. Miał, bo okazał się równie rozczarowujący co poprzednik. Gra jednak wyszła, a Reality Pump funkcjonuje nadal i wraz ze swoim wydawcą ma ambitne plany. W czasie świąt zapowiedziano  Two Worlds III, a także dodatki do "dwójki".

325668975415670748

Two Worls III jest na etapie prac koncepcyjnych i będzie tworzone przez kolejne 36 miesięcy. Przynajmniej takie są plany, historia Raven's Cry czy nawet o niebo lepszego Wiedźmina 3 uczy jednak, żeby nie przywiązywać się zbyt kurczowo do zapowiadanych z aż takim wyprzedzeniem dat premiery dużych gier RPG. O wiele wcześniej mamy natomiast dostać aktualizację Two Worlds II. Poprawiony silnik ma pozwolić na generowanie ładniejszych widoczków czy sylwetek postaci, a także sporo innych poprawek i usprawnień. Techniczne usprawnienia to jednak tylko przystawka przed daniem głównym - zupełnie nową zwartością gry.

W drugiej połowie roku pojawi się Two Worlds II: Call of the Tenebrae, dodatek dla jednego gracza, gdzie w świecie Antaloor będziemy musieli namierzyć tajemniczych morderców. Drugi dodatek nosi tytuł Shattered Embrace, ale jeszcze mniej o nim wiadomo. To jednak nie koniec nowości. W planach jest też osiem map do multiplayera Two World II.

Jeszcze bardziej zaskakujący jest fakt, że cały czas mówimy o grze dedykowanej PC, PS3 i Xboksowi 360. Wydawca nic nie wspomniał o nowych konsolach, zaznaczając tylko, że PC to też Mac, SteamOS i Linux.

325668975415932892

Two Worlds II nie jest najstarszą grą, która w kilka lat po premierze dostaje dodatki i aktualizacje. Ostatnio było sporo innych tego typu historii, przeważnie dotyczyły one jednak doskonale znanych marek z wciąż oddanym gronem fanów. Nie chcę teraz nikomu podpaść, ale nie wydaje mi się, aby RPG Reality Pump (mimo niezłej jakości!) takie grono też posiadał. Dla kogo będzie zatem ta poprawiona wersja gry? I dlaczego technicznych możliwości usprawnionego silnika nie wykorzystać by na nowych konsolach, dzięki czemu nowi gracze mogliby się z nią zaznajomić jeszcze przed premierą "trójki"? Skoro Mount & Blade: Warband po sześciu latach od premiery na PC pojawi się PS4 i Xboksie One, to dlaczego Two World II nie może?

Raven's Cry wbrew pierwotnym zapowiedziom nie pojawiło się na nowych konsolach (ani jego poprawiona wersja). Ta zremasterowana wersja Two Worlds II wraz z dodatkiem mogłaby więc być fajnym "otwarciem" serii na tych sprzętach. Cóż, może kiedyś. Reality Pump wraz z Topware Interactive lubią zaskakiwać.

Paweł Olszewski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)