Plotki o Devil May Cry 5 wchodzą na wyższe obroty

Strona głównaPlotki o Devil May Cry 5 wchodzą na wyższe obroty
27.11.2017 09:36
Plotki o Devil May Cry 5 wchodzą na wyższe obroty
Maciej Kowalik
Maciej Kowalik
bDZMGcPq

Tak, w tytule ma być piątka. Wiecie, co to oznacza.

bDZMGcOJ

Zanim przejdziemy do wpisu na forum Reset Era, który ponoć rzuca światło na nową grę, warto przypomnieć, że Hideaki Itsuno oficjalnie informował o tym, że pracuje nad czymś nowym. Czymś co miało być zapowiedziane w tym roku. Fani byli zgodni, że chodzi albo o nowe Devil May Cry albo o coś związanego z Dragon's Dogma.

Kolejne branżowe imprezy jednak mijały, bez żadnej zapowiedzi. Więc, plotkarze skapitulowali. Son of Sparda opublikował na Erze to, co wie o tajemniczym projekcie. Jednocześnie zgodził się na bezterminowego bana na forum jeśli, to co napisał okaże się nieprawdą.

bDZMGcOL

A jeśli okaże się prawdą, to w Devil May Cry 5 zagramy pomiędzy kwietniem 2018 a marcem 2019 roku. Gra miała być ponoć zapowiedziana na grudniowym PlayStation Experience, ale szanse na to są już malutnie. DMC 5 jest ponoć w produkcji od 2 lat, gdy Capcom zamknął rozdział pod tytułem Devil May Cry 4: Special Edition. A choć zapowiedzi ciągle nie mamy, prace przebiegają ponoć gładko.

Devil May Cry 4 Special Edition trailer

Son of Sparda sugeruje też, że część kosztów wzięło na siebie Sony, ale nie wiadomo jakie będzie to mieć konsekwencje. Jakiś rodzaj wyłączności nie jest wykluczony.

Piątka w tytule nie jest zmyłką. Akcja gry będzie osadzona po poprzedniej odsłonie, jakby skok w bok z Ninja Theory w ogóle nie istniał. Itsuno pracuje nad sequelem z tą samą ekipą. Powracają też aktorzy, użyczający głosu postaciom.

bDZMGcOR

Fabularne szczegóły przemilczę - kto chce, łatwo znajdzie je na forum. Son of Sparda pisze, że plansze mają być bardziej otwarte, ale nie należy spodziewać się otwartego świata, jak w Dragon's Dogma. Aczkolwiek walczyć będziemy z większą niż dotychczas liczbą wrogów. Generalnie w nowej grze mamy zobaczyć inspiracje zarówno wymienioną już Dragon's Dogmą, jak i Bayonettą.

Mikołajki za tydzień, nie jest jeszcze za późno na trzymanie kciuków za jakiś przebłysk na imprezie, który coś z tego potwierdzi. W każdym razie i tak Diabły Muszą Czekać.

Maciej Kowalik

bDZMGcPH