Plotki: Final Fantasy XV we wrześniu

Plotki: Final Fantasy XV we wrześniu14.03.2016 19:34
Plotki: Final Fantasy XV we wrześniu

Jak podał serwis Gematsu, powołując się na własne, dobrze poinformowane źródła wewnątrz Square Enix, datę premiery najnowszej części Final Fantasy ustalono na 30 września 2016. Byłoby to zgodne z wcześniejszymi zapewnieniami firmy.

Jak informuje Gematsu, informację o planowanym terminie wydania Final Fantasy XV potwierdziły mu niezależnie trzy różne osoby blisko związane z japońskim wydawcą. Wszystkie one są - według oczywiście wyłącznie zapewnień serwisu - godne zaufania i dobrze poinformowane w temacie.

Jednocześnie serwis zaznacza, że mowa jest tu o aktualnych planach Square Enix, a te mogą się jeszcze zmienić. Wiemy również, że firma planuje publiczne ujawnienie daty premiery FF XV podczas imprezy Uncovered: Final Fantasy XV. Odbędzie się ona 30 marca w Los Angeles. Niezależnie więc od tego, czy informacje Gematsu okażą się prawdziwe, czy nie, to na ich weryfikację nie przyjdzie nam czekać zbyt długo.

I chociaż jest całkowicie prawdopodobne, że SE w ostatniej chwili zmieni zdanie i zdecyduje się na przesunięcie premiery gry nawet do 2017, byłoby to zaskakujące nie tylko ze względu na informacje z godnych zaufania źródeł Gematsu. W połowie 2015 Hajime Tabata, reżyser Final Fantasy XV, całkowicie jawnie i otwarcie przyznał serwisowi Gamespot:

Możemy z całą pewnością powiedzieć ludziom: to nie będzie 2017. Będzie to wcześniej.

Słowa te padły oczywiście w kontekście daty premiery Final Fantasy XV. Od tamtego czasu firma ani razu wprost się z nich nie wycofała, wydaje się więc, że wszystko jest na dobrej drodze do ich dotrzymania.

FINAL FANTASY XV - Niflheim Base Battle Footage

Co również warto przy okazji podkreślić, Final Fantasy XV - niezależnie od jego ostatecznej daty premiery - ukazać ma się jednocześnie na całym świecie. Stanie się tak po raz pierwszy w historii serii. Dotychczas jej zachodni fani musieli czekać przynajmniej kilka miesięcy od wydania japońskiego do pojawienia się gry w USA i Europie.

Final Fantasy XV to, zgodnie z najlepszą tradycją tej serii, już chyba jej ostatnia okazja do zrehabilitowania się w oczach graczy. Po kontrowersyjnej „trzynastce”, krytykowanej za nadmierną liniowość i uproszczony system walki, nadeszły wbrew oczekiwaniom fanów aż dwie kontynuacje. Obie zapowiadane były jako próba naprawienia tego, co w Final Fantasy XIII nie wyszło i obu udało się to tylko w ograniczonym zakresie.

Final Fantasy XV będzie również pierwszą całkowicie nową, fabularną odsłoną serii od 2009 roku. Oby więc się udało!

[źródło: VG247, Gematsu, Gamespot]

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)