Plotki: AMD i nVidia odpowiedzialne za grafikę w nowych konsolach Microsoftu i Nintendo?

Plotki: AMD i nVidia odpowiedzialne za grafikę w nowych konsolach Microsoftu i Nintendo?

Plotki: AMD i nVidia odpowiedzialne za grafikę w nowych konsolach Microsoftu i Nintendo?
marcindmjqtx
14.10.2009 16:07, aktualizacja: 13.01.2016 17:18

Ciekawa rzecz - dwie różne strony IT, powołując się na sobie tylko znane źródła, donoszą dziś o wygraniu umów producentów układów graficznych dla nowych konsol. Fudzilla twierdzi, że w nowym Xboksie, który miałby pojawić się w 2012 r. za grafikę odpowiadać będzie AMD, a BSN informuje, iż układy graficzne dla nowej konsoli przenośnej Nintendo dostarczy nVidia. Ta druga miałaby pojawić się jeszcze w 2010 r.

Dlcazego AMD miałoby wykonać chip graficzny następnego Xboksa? Ponieważ Microsoft podobno jest zadowolony z tego, co ATI udało się zrobić w Xboksie 360. Z kolei w 2006 r. AMD wchłonęło ATI i mamy odpowiedź. Fudzilla twierdzi także, że takie rozwiązanie pozwoli na wsteczną kompatybilność w nowej konsoli, czyli mówiąc po ludzku, będzie można na niej zagrać w gry z 360-tki. Podobno nowy Xboks miał się pojawić już w 2010 r., ale plany te przesunięto na 2012 r. Czyżby za sprawą Natala?

Z kolei wg BSN sercem graficznym kolejnej konsoli przenośnej od Nintendo ma być chip nVidia Tegra. Tutaj również mówi się o wstecznej kompatybilności z DS, a zatem, jeśli wierzyć tym doniesieniom, znów nie zabraknie ekranu dotykowego. Układ ten stosowany jest już w Zune HD Microsoftu oraz odtwarzaczu multimedialnym Samsunga BeatPlayer M1. Aczkolwiek możliwe, że dla Nintendo zostanie zmodyfikowany.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)