Plotka: znika Apple TV, pojawia się iTV

Plotka: znika Apple TV, pojawia się iTV11.08.2010 23:19
marcindmjqtx

Przed WWDC 2010 Engadget donosił o pracach nad nową wersją Apple TV. Teraz pojawiły się kolejne szczegóły (nie wszystkie pomyślne).

Urządzenie zmieni nazwę na iTV. Wydaje się to dobrym krokiem Apple TV nie było specjalnie rozpoznawalne, zaś dzięki przyczepieniu łatki iRzeczy urządzenie może się sprzedawać zupełnie inaczej. Będzie, tak jak wskazywała wcześniejsza plotka, iPhonem 4 bez wyświetlacza - w obudowie znajdzie się procesor A4 oraz 16 GB pamięci.

Dostaniemy nową usługę streamingu przez iTunes, jak również aplikacje z App Store przeznaczone do iTV. Nie wiadomo jeszcze czy będą to te same tytuły co przy iPadzie/iPhonie, czy może zupełnie oddzielna, rozłączna kategoria. Faktem jest, że nasz telewizor będzie miał sklep z programami.

Nowina kiepska jest taka, że producent prawdopodobnie zdecyduje się na ograniczenie jakości wyświetlania sygnału do 720p - nie będzie pełnego HD ani w wersji 1080i ani 1080p. Informatorzy Engadget wskazują, że decyzja była wynikiem wewnętrznej debaty w Apple, podczas której podniesiono problemy procesora A4 z odtwarzaniem materiałów Full HD. Jest to o tyle dziwne, że już iPhone 3GS potrafił (po odpowiednich modyfikacjach) obrobić 1080p.

Przypuszczalna cena - 99 dolarów. Czekamy na oficjalną zapowiedź.

[via Engadget]

Tomasz Andruszkiewicz

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)