Plotka: Ubisoft tworzy remake Assassin's Creed: Black Flag

Nad grą pracować ma rzekomo studio, odpowiedzialne za wciąż niewydane Skull & Bones.

Assassin's Creed: Black Flag
Assassin's Creed: Black Flag
Źródło zdjęć: © Licencjodawca

01.07.2023 | aktual.: 24.01.2024 17:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak podaje serwis Kotaku, w ramach nowej strategii Ubisoftu firma pracuje nad nową wersją Assassin's Creed: Black Flag. Powrót do najbardziej cenionych przez graczy odsłon serii ma być sposobem firmy na wyjście z problemów finansowych.

Kotaku informuje, że uzyskało tę informację od dwóch anonimowych źródeł zaznajomionych z planami. Twierdzić mają one, że remake 10-letniej już gry z generacji Xboksa 360 i PlayStation 3 znajduje się obecnie we wczesnej fazie produkcji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W prace nad nią ma być mocno zaangażowane studio Ubisoft Sinapore, odpowiedzialne za technologię, dzięki której w "asasynach" pojawiły się bitwy morskie (po raz pierwszy w AC3 i później w pełen formie właśnie w Black Flag). Co ciekawe, to samo studio od 2017 pracuje nad Skull & Bones.

Ta piracka gra zapowiedziana została po Black Flag niejako w reakcji na opinie graczy, według których pirackie elementy tej gry były jej najlepszą częścią i niekoniecznie potrzebowały warstwy "asasynowej". Tyle tylko, że Skull & Bones wciąż znajduje się w produkcyjnym piekle i nic nie wskazuje na to, by miało się z niego wkrótce wydostać.

Informacja o nowej wersji Black Flag jest w tym kontekście o tyle ironiczna, że może jeszcze wyjść na to, że ostatecznie pożre ona Skull & Bones. Według Kotaku wśród pracowników Ubisoftu od jakiegoś czasu słyszy się, że pomysł odejścia od eksploracji i walki wręcz na rzecz bitew samych statków mógł nie być najlepszy.

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.