Plotka: Silent Hill doczeka się w przyszłości aż dwóch gier

Plotka: Silent Hill doczeka się w przyszłości aż dwóch gier

Plotka: Silent Hill doczeka się w przyszłości aż dwóch gier
Bartosz Witoszka
22.01.2020 16:00

Najpierw niech ukaże się chociaż jedna, a potem pogadamy.

Konami zaliczyło w ostatnich latach dużą zmianę i z producenta wysokobudżetowych gier pokroju Metal Gear Solid czy Pro Evolution Soccer, dziś znani są głównie z produkcji mobilnych, kontrowersyjnego rozstania z Hideo Kojimą i przeniesienia serii Silent Hill na automaty pachinko. Jak się łatwo domyślić nie spodobało się to fanom, a konsole PlayStation 4 z zainstalowanym demkiem Silent Hills (pozycja została usunięta ze sklepu podczas konfliktu kierownictwa z Kojimą) dalej krążą po serwisach aukcyjnych za grube tysiące.

Fani nie ustają jednak w oczekiwaniu i możliwe, że za jakiś czas pojawi się nie jedna, a aż dwie gry z dopiskiem “Silent Hill”. Jeden z użytkowników Twittera o ksywce “AestheticGamer” zdradził co nieco zakulisowych informacji z obozu Konami. Z jego wpisów wynika, że około dwa lata temu japońska firma poprosiła o wstępne projekty na produkcje z serii Silent Hill. Pierwsza z nich miała być “miękki rebootem” i w bezpośredni sposób nawiązywać do klasyki, z kolei druga gra to już luźna wariacja, która miałaby przypominać Until Dawn oraz dokonania TellTale Games.

Oczywiście brak jakichkolwiek informacji, które potwierdzałyby w jakiś sposób słowa autora, a on sam dodaje, że wie jedynie o istnieniu tych gier i nie ma pojęcia o szczegółach. Być może Konami za jakiś czas odniesie się do tej informacji. Albo i nie.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)