Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Plotka: Alpha Protocol opóźniony przez... podatki

Strona głównaPlotka: Alpha Protocol opóźniony przez... podatki
01.10.2009 16:09
Plotka: Alpha Protocol opóźniony przez... podatki
marcindmjqtx
marcindmjqtx
bDSAURTW

Pisaliśmy niedawno, że premiera Alpha Protocol, szpiegowskiego cRPGa Obsidianu, została prawdopodobnie przesunięta na czerwiec 2010. Dziś udało nam się uzyskać dalsze, niepotwiedzone jeszcze oficjalnie informacje.

bDSAURTp

Według naszego nieoficjalnego, ale dość wiarygodnego źródła, powodem zmiany terminu wydania wcale nie jest sama gra, a problemy finansowe Segi. Osobiście nie znam się na księgowości, ale to właśnie ze względu na kwestie podatkowe firma zdecydowała się przesunąć grę na przyszły rok fiskalny. Ukaże się zaś ona dopiero w czerwcu dlatego, że w pierwszym kwartale roku czeka ją zbyt duża konkurencja (o zbytnim nagromadzeniu premier na początku 2010 wspominał Yves Guillemot z Ubisoftu), jak choćby Mass Effect 2 czy Splinter Cell: Conviction.

Spytałem o sytuację Chrisa Avellone z Obsidianu, ale, co było do przewidzenia, nie mógł jej skomentować.

Niestety, Pawle, nie mogę nic powiedzieć - wszystko wie SEGA.Co ciekawe, wciąż aktualizowany jest oficjalny twitter bohatera gry, Mike'a Thorntona, prowadzony właśnie przez Avellone'a. Czy tylko mnie wydaje się, że w subtelny sposób stara się on komentować obecną sytuację?

bDSAURTr
  • Byłem w ambulatorium przez cały tydzień, powinienem wyjść jutro, jeśli lekarze na to pozwolą. Zobaczymy, jak pójdą badania. (21 września)
  • Wygląda na to, że wstępne testy były większym wyzwaniem, niż wydawało się lekarzom, więc przetrzymają mnie jeszcze przez jeden dzień. (23 września)
  • Jeden z lekarzy mówi, że moje symptomy to "w jeszcze mniejszym stopniu choroba niż tradycyjna wersja choroby", cokolwiek to znaczy. (23 września)
  • Skonfiskowano mi PDA... znowu. Powinni to miejsce nazwać Omerta Protocol. Włamuję się tymczasem do komputera Darcy'ego. (28 września)
  • Zabrali moje PDA, żeby zaktualizować software, więc umieściłem tam wirusa - kiedy będzie podłączony do centralnego komputera, będę miał pełen dostęp do serwerów. (dzisiaj)
  • Powinienem się dowiedzieć, czy wirus zadziałał w ciągu najbliższych 24 godziny, kiedy zwrócą mi PDA. (dzisiaj)

Cóż, rozumiałbym, gdyby grę przełożono, aby ją jeszcze dopracować, ale szkoda by było, gdyby gra miała przeleżeć nietknięta na półce ze względów fiskalnych. Ale praktyczny brak marketingu związanego z grą ze strony Segi również wskazuje na to, że nie ma szans, aby Alpha Protocol ukazał się jeszcze w tym roku. Opóźnienie ma ponoć zostać oficjalnie ogłoszone jeszcze w tym tygodniu.

327014903829780522
bDSAURUn