PlayStation żegna PlayStation Vita, PSP i PS3. Gry na starsze konsole wylatują ze sklepu

playstation 3
playstation 3
Źródło zdjęć: © Domena publiczna

19.10.2020 16:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najwyraźniej premiera PlayStation 5 jest dla Sony idealną okazją, aby posprzątać w PS Store. Żegnamy się zatem z grami na PS3, PSP i PS Vita.

Najpierw kilka dat, żebyśmy uświadomili sobie, ile to już lat minęło. PlayStation Portable - 2004 rok. PlayStation 3 - 2006 rok. PlayStation Vita - 2011 rok. Minął zatem już szmat czasu od ich premier i przy okazji wschodu kolejnej generacji Sony wyciąga wtyczkę. Już od 21 października - systemy będą znikać ze sklepu internetowego i aplikacji mobilnej. Zniknie też ich lista życzeń, dodatki do gier, a także motywy i dodatkowe aplikacje. Proces usuwania potrwa około tygodnia i zakończy się w okolicy 28 października.

Po zakończeniu prac znajdziemy w sklepie gry wyłącznie dla PS4 i PS5. Dalsze zakupy dla PS3 i Vitę będą możliwe, ale jedynie z poziomu tych konsol.

W gorszej sytuacji są miłośnicy PSP – konsolkę odcięto od sklepu w 2016 roku. Pozostawała jednak internetowa wersja sklepu. A teraz, gdy zakończy się wprowadzanie zmian, będzie można pożegnać ten sprzęt. Bądź przekonać się do PS Vita, które też wycofano rynku, ale ma działający sklep i kompatybilność wsteczną. Dla prawdziwych geeków pozostaje jeszcze opcja odkurzenia PS3 i transferu gry do handhelda.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)