Playstation piecze świeże indyki. Sony prezentuje 9 nowych gier

Playstation piecze świeże indyki. Sony prezentuje 9 nowych gier

Playstation piecze świeże indyki. Sony prezentuje 9 nowych gier
01.07.2020 20:07

A wśród nich... Wormsy. Serio.

Każdy większy producent gier ma dziś w swoim portfolio dział odpowiedzialny za gry niezależne. I trudno się temu dziwić. Tytuły AAA wymagają potężnych i coraz większych budżetów, wiążą się jednocześnie z dużym ryzykiem. Co innego "indyki". Robione za małe pieniądze, niejednokrotnie przez jedno lub kilkuosobowy zespół, nie są też kierowane do szerokiej publiczności, przez co mogą sobie pozwolić na śmielsze pomysły i podejmować ryzyko tam, gdzie nie odważyłby się żaden gigant. Z tą myślą Sony powołało inicjatywę "PlayStation Indies".

- Społeczność indie ma coraz większe znaczenie dla przyszłości branży gier wideo, ponieważ rozwój gier AAA stał się tak wymagający finansowo, że dużym firmom trudniej jest ryzykować inwestowanie w nowe koncepcje, które mogą, ale nie muszą okazać się sukcesem – tłumaczy Shuhei Yoshida, szef inicjatywy.

Dodaje również, że uformowanie projektu jest tak naprawdę kontynuację współpracy, jaką Playstation nawiązała z wieloma twórcami. Wśród gier, które stały się hitami wymienił m.in. "Journey", "PaRappa The Raper" czy "LittleBigPlanet".

Tuż po ogłoszeniu na blogu i w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się zwiastuny kolejnych gier, które oficjalnie zostaną włączone w inicjatywę "PlayStation Indies". Dodajmy, że wszystkie tytuły trafią zarówno na Playstation 4, jak i Playstation 5. Gotowi na wyliczankę?

"Where the Heart Is" trafi na konsolę PS4 zimą. Twórcy zapowiadają "narracyjną przygodę pomiędzy prawdą a kłamstwem".

https://youtu.be/lJZNbqXDIgs

Kolejna propozycja to "Creaks", klimatyczna platformówka, graficznie budząca skojarzenia z polskim "Apocalipsis".

https://youtu.be/YgBaf3onLWs

"Heavenly Bodies" to z kolei symulator astronauty. Gracze będą musieli zmierzyć się ze stanem nieważkości, wykonując prace w stacji kosmicznej.

https://youtu.be/WLIA4Jm8JfI

"Recompile" wygląda na mieszankę inspiracji filmem "Tron", hakowaniem i intrygującej metroidvanii.

https://youtu.be/tcTyN6Euvk8

"Carto" zapowiada się na uroczą grę logiczną z ciekawymi mechanikami, pozwalającymi wpływać na konstrukcję planszy.

https://youtu.be/q2lc6jCyUxo

Z kolei "Maquette" jest intrygującym pomysłem, stanowiącym mix gry logicznej z puzzlami i... matrioszką.

https://youtu.be/ceMkmsyzCoc

Imponująco wygląda "F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch". Jest królik z wielką, robotyczną łapą, dieselpunkowa oprawa, i beat 'm upową rozgrywka. Czego chcieć więcej?

https://youtu.be/BZEiT8QZbmY

"Haven" to ukłon w stronę miłośników Daft Punk, zwłaszcza z okresu kolaboracji z Leiji Matsumoto i Toei Animation. Za grę odpowiadają The Game Bakers, twórcy "Furi". Swoją nową produkcję nazywają "relaksacyjną" i stawiają na rozgrywkę w kooperacji.

https://youtu.be/KUii-qD7QuY

Na koniec rzecz, którą trudno nazwać indykiem, ale Sony wrzuciło to do jednego worka. "Worms Rumble", bo o nich mowa, powstały z okazji 25-lecia serii i 30-lecia Team17. Gra będzie przeznaczona do zabawy wieloosobowej. Największa nowość? Rozgrywka w czasie rzeczywistym, a nie z podziałem na tury.

Worms Rumble - Announcement Trailer | PS4

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)