Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

PlayStation 5 z "lepszymi" i "gorszymi" wentylatorami - jak się trafi

Strona głównaPlayStation 5 z "lepszymi" i "gorszymi" wentylatorami - jak się trafi
30.11.2020 20:50
PlayStation 5 z "lepszymi" i "gorszymi" wentylatorami - jak się trafi
bDKvIdsS

Redakcja francuskiego serwisu technologicznego Les Numeriques wpadła na trop różnic w dostępnych (lub niedostępnych) w sprzedaży modelach PlayStation 5. Jak się okazuje, konsole mogą różnić się od siebie użytymi w produkcji wentylatorami.

bDKvIdsl

Jak informuje Les Numeriques, pomysł zbadania sprawy zrodził się po rozmowach pomiędzy redaktorami serwisu. Niektórzy z nich utrzymywali, że PlayStation 5 jest podczas pracy praktycznie niesłyszalne, inni twierdzili, że aż tak idealnie nie jest. Postanowili więc sprawdzić, czy to faktycznie możliwe, że po prostu niektóre konsole są głośniejsze, a niektóre - cichsze.

Jak się okazało po rozebraniu na części pięciu PlayStation 5, w urządzeniach montowane są przynajmniej dwa różne modele wentylatorów. Mierząc ich głośność, redakcja Les Numeriques ustaliła, że po uruchomieniu gry jeden generuje dźwięk na poziomie 39 dB, a drugi - 43 dB.

Co ciekawe, jak również zwróciła uwagę redakcja, na oficjalnym wideo Sony, pokazującym wnętrze PS5, widoczny jest jeszcze inny, trzeci model wentylatora. Czy oznacza to, że również on znajduje się w powszechnej sprzedaży - nie wiadomo. Ale sugeruje przynajmniej, że coś z tymi wentylatorami jest na rzeczy.

bDKvIdsn

A do tego może być to dla właścicieli nowych konsol nieco frustrujące, że niektórzy z nich dostali "lepsze" modele, a inni "gorsze". Szczególnie, że nie ma żadnej możliwości sprawdzenia przed kupnem, z którym będziemy mieli do czynienia.

Dominik Gąska

bDKvIdtj