PlayStation 5 w samochodzie. Sony naprawdę chce to zrobić

PlayStation 5 w samochodzie. Sony naprawdę chce to zrobić

Konsole PlayStation 5 w samochodach? To możliwe
Konsole PlayStation 5 w samochodach? To możliwe
Źródło zdjęć: © Polygamia
23.11.2022 09:33, aktualizacja: 29.03.2023 11:01

Sony i Honda łączą siły, a efekty tej współpracy mogą być zaskakujące. Nowa seria aut elektrycznych może zostać wyposażona w konsolę PlayStation 5.

Coraz odważniej mówi się o integracji platform gamingowych z nowoczesnymi autami. Być może jesteśmy świadkami małej rewolucji; Elon Musk, znany miłośnik gier komputerowych, przeciera pierwsze szlaki i nikogo raczej nie dziwi fakt, że niektóre modele Tesli pozwalają odpalić, dajmy na to, takiego Cyberpunka 2077 albo Wiedźmina 3.

Jednak ekscentryczny miliarder nie poprzestaje na tym i wrzuca kolejny bieg. Ambitne plany obejmują integrację systemów Tesli z platformą Steam. Ta perspektywa okazuje się na tyle kusząca, że japoński gigant technologiczny ma wobec niej własne plany.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Za 200 metrów zatrzymaj God of War", czyli PS5 w autach

Sony i Honda noszą się z zamiarem wbudowania konsol PlayStation 5 do nowej serii aut elektrycznych. Izumi Kawanishi, prezes inicjatywy Sony Honda Mobility, ujawnił w rozmowie z Financial Times (za VGC), że integracja PS5 z autami "jest technologicznie możliwa".

Sony posiada treści, usługi oraz technologie rozrywkowe, które angażują ludzi. My dostosujemy te zasoby z myślą o mobilności, co jest naszą przewagą w starciu z Teslą.

Izumi Kawanishi

Sony kontra Tesla

W tej samej rozmowie podkreślono, że rozwiązanie z ramienia Tesli "nie oferują usług związanych z treściami". Jak to się przekłada na gaming? To raczej oczywiste. Sony dysponuje własnymi grami, czego już nie można powiedzieć o działalności Elona Muska.

Pewnie wielu ludzi zastanawia się, jak pogodzić granie w gry z jazdą samochodem? Izumi Kawanishi zdaje się, że zna odpowiedź na postawione pytanie. Receptą może okazać się "jazda autonomiczna".

Elon Musk nie przewidział jednej rzeczy

Załóżmy, że Tesla faktycznie zintegruje swoje środowisko z platformą Steam. Ironiczne w tej sytuacji może być to, że w toku rywalizacji, kierowcy Tesli będą mogli faktycznie kupować na Steamie... gry od Sony.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)