Playstation 5. Sony pokazuje, jak działa menu na nowej konsoli

Playstation 5. Sony pokazuje, jak działa menu na nowej konsoli15.10.2020 16:26
Playstation 5. Sony pokazuje, jak działa menu na nowej konsoli

To jest jeden z tych newsów, w których będziemy ekscytować się nieznanym. Bo o ile o Xbox Series X wiadomo już niemal wszystko, tak Playstation 5 to wciąż enigma. Miejmy jednak jasność – czekamy na obie konsole równie mocno.

Dlatego dziś na tapet bierzemy menu w systemie PS5. Sony chwali się, że całość będzie "skoncentrowana na graczu" (a na czym innym miałaby się skupić?). Kafle są znacznie większe i mają być w pełni konfigurowalne. Do włączonej w tle gry wrócimy w mgnieniu oka.

Same kart uległy kosmetycznym zmianom i bliżej im do wyglądu znanego z menu Xboksów. Sprawdzimy w nich kto z naszych znajomych jest online, nasze ostatnie aktywności, newsy od śledzonych przez nas twórców no i rzecz jasna trofeów.

First Look at the PlayStation 5 User Experience

Wśród nowości znalazła się też funkcja pomocy dla tych, którzy utkną w problematycznym momencie gry.

Dołączanie do grupy znajomych, grających w inny tytuł wygląda na proces błyskawiczny i bezproblemowy. Ale po tak mocarnej konsoli chyba niczego innego nie powinniśmy się spodziewać, prawda?

Na koniec coś dla domorosłych fotografów i reżyserów. Klipy z gier i obrazki PS5 będzie przechwytywać w rozdzielczości 4K.

Przemianę przeszedł również PS Store, który w końcu nie jest osobną aplikacją, a zintegrowanym elementem systemu.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)