Playstation 5. Sony pokazuje, jak działa menu na nowej konsoli

Playstation 5. Sony pokazuje, jak działa menu na nowej konsoli

Playstation 5. Sony pokazuje, jak działa menu na nowej konsoli
15.10.2020 16:26, aktualizacja: 15.10.2020 16:43

To jest jeden z tych newsów, w których będziemy ekscytować się nieznanym. Bo o ile o Xbox Series X wiadomo już niemal wszystko, tak Playstation 5 to wciąż enigma. Miejmy jednak jasność – czekamy na obie konsole równie mocno.

Dlatego dziś na tapet bierzemy menu w systemie PS5. Sony chwali się, że całość będzie "skoncentrowana na graczu" (a na czym innym miałaby się skupić?). Kafle są znacznie większe i mają być w pełni konfigurowalne. Do włączonej w tle gry wrócimy w mgnieniu oka.

Same kart uległy kosmetycznym zmianom i bliżej im do wyglądu znanego z menu Xboksów. Sprawdzimy w nich kto z naszych znajomych jest online, nasze ostatnie aktywności, newsy od śledzonych przez nas twórców no i rzecz jasna trofeów.

First Look at the PlayStation 5 User Experience

Wśród nowości znalazła się też funkcja pomocy dla tych, którzy utkną w problematycznym momencie gry.

Dołączanie do grupy znajomych, grających w inny tytuł wygląda na proces błyskawiczny i bezproblemowy. Ale po tak mocarnej konsoli chyba niczego innego nie powinniśmy się spodziewać, prawda?

Na koniec coś dla domorosłych fotografów i reżyserów. Klipy z gier i obrazki PS5 będzie przechwytywać w rozdzielczości 4K.

Przemianę przeszedł również PS Store, który w końcu nie jest osobną aplikacją, a zintegrowanym elementem systemu.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)