PlayStation 5? Nie. MediEvil? Tak. Drugie State of Play już w tym tygodniu

Strona głównaPlayStation 5? Nie. MediEvil? Tak. Drugie State of Play już w tym tygodniu
07.05.2019 14:50
PlayStation 5? Nie. MediEvil? Tak. Drugie State of Play już w tym tygodniu
Adam Piechota
Adam Piechota

Jakie Nintendo, taki Direct.

Przed nami spory czwartek. Z jednej strony prezentacja nowego Ghost Recon (proszę, proszę, żeby to nie było „tylko” Wildlands 2!), z drugiej… kolejny odcinek State of Play. Myślę, że Sony pokazało już, jak traktować będzie swoją „directową” serię, że będziemy oglądać tam te nieco mniejsze rzeczy, a nie dostawać co dwa miesiące bombę wielkości konferencji na E3. I że nie musicie sobie koniecznie rezerwować tego momentu w dniu na oglądanie SoP „na żywo”, tylko wpadacie chwilę później na Poly (czy gdzieś, gdzie wpadacie regularnie, ale trzymam kciuki za Poly!) i rach-ciach, macie małą listę najważniejszych rzeczy.

MediEvil – Announce Trailer | PS4

Niemniej w okresie pomiędzy dwoma odcinkami Sony było głównym bohaterem bardzo ważnej informacji. Wszak po raz pierwszy oficjalnie wypowiedzieli się na temat nadchodzącej generacji. Dlatego podkreślono w mediach - nie, w State of Play nie zobaczymy zapowiedzi PlayStation 5. Co w takim razie pokażą? Sporo czasu poświęcą remake’owi MediEvila, a to akurat mnie wyjątkowo cieszy. Nadal nie dostaliśmy jednoznacznego potwierdzenia, że ten kotlet wyjdzie tak pysznie, jak trylogia Crasha, Spyro czy Shadow of the Colossus. Data premiery też byłaby spoko.

A poza tym? Kilka nowych informacji o znanych projektach oraz… „zupełnie nowy tytuł od PlayStation Worldwide Studios”. Brzmi poważnie, lecz w razie czego dodam, że State of Play trwać ma około 10 minut, a powyższym terminem nazywa się zbiorczo wszystkie zespoły deweloperskie należące do Japończyków. Zatem obok takich marek, jak Days Gone, Killzone, Horizon, The Last of Us czy God of War, znajdziemy tam również Singstara, Entiwned lub MLB: The Show. Jasne, trzymam kciuki za coś większego, ale tym razem nie dam się wrobić w żaden hype. Zobaczymy w czwartek.

State of Play obejrzycie na: Twitchu, Twitterze, YouTubie i Facebooku.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)