Playstation 5 i Xbox Series X w polskim sklepie za 2499 zł?

Playstation 5 i Xbox Series X w polskim sklepie za 2499 zł?

Playstation 5 i Xbox Series X w polskim sklepie za 2499 zł?
10.07.2020 15:45

Spokojnie, to tylko awaria.

Najbardziej zniecierpliwieni miłośnicy nowej generacji konsol datę 10 lipca będą wspominać długo. To wtedy w katalogu polskiego sklepu x-kom pojawiło się Playstation 5 oraz Xbox Series X. Oba urządzenia miały konkretną cenę – 2499 zł – i możne je było kupić. Mało tego. Jak się dowiadujemy z samego źródła, część internautów zdążyła zakup sfinalizować.

- Popełniliśmy błąd, za który bardzo przepraszamy. Przygotowujemy wcześniej takie strony, ale publikujemy je w momencie, kiedy możemy oficjalnie ruszyć z przedsprzedażą. Tutaj mamy do czynienia z ludzkim błędem – tłumaczy Kamil Szwarbuła, rzecznik x-kom.pl.

Po chwili dodaje. - Pocieszające jest to, że w ten sam sposób w sieci pojawiła się podstrona o xboxie, na szczęście dziennikarze do niej nie dotarli  - żartuje. Trzeba od razu przyznać, że konsola Microsoftu również pojawiła się w sklepie. Nie cieszyła się jednak aż takim zainteresowaniem, jak Playstation 5. Czyli jak w życiu.

325306951380906610

- Mogę natomiast powiedzieć, że zakup PS5 był na naszej stronie możliwy przez 20 minut. Poczta pantoflowa zadziałała tu niczym tajfun, bo w tym czasie sprzedaliśmy 35 konsol. I chciałbym uspokoić osoby, które kupiły sprzęt w tej cenie. Jeżeli finalnie będzie ona niższa, zwrócimy różnicę. Jeśli będzie wyższa, dostaniecie ją po cenie, w jakiej złożyliście zamówienie – tłumaczy Szwarbuła. Po Xbox Series X zgłosiło się troje chętnych.

325306951381037682

Co ze wspomnianą ceną? Czy faktycznie za Playstation 5 i Xbox Series X zapłacimy 2499 zł? - Jeśli chodzi o cenę, chciałoby się powiedzieć „nie potwierdzam, nie zaprzeczam”, ale wiadomo, że wtedy tak naprawdę się potwierdza. Zatem w tym wypadku nasz oficjalny komunikat brzmi: nie komentujemy sprawy – ucina spekulacje Szwarbuła.

Ceny obu konsol są jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic w szeregach Microsoftu i Sony. Stąd lawina domysłów i spekulacji. Jedna z ostatnich dotyczyła ankiety przygotowanej przez analityków z firmy Nielsen, która została opublikowana na Reddicie. Z badań wynikało, że PlayStation 5 będzie kosztować 349 funtów (ok. 1700 zł), a wersja Digital Edition będzie niższa o 90 funtów.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)