PlayStation 4 pojawi się w Europie 29 listopada tego roku

PlayStation 4 pojawi się w Europie 29 listopada tego roku

PlayStation 4 pojawi się w Europie 29 listopada tego roku
marcindmjqtx
20.08.2013 20:52, aktualizacja: 05.01.2016 16:04

Dwa tygodnie po amerykańskiej premierze. Zostało więc jeszcze niewiele ponad 3 miesiące.

PS4 zamówiło już przedpremierowo milion osób. Swoje egzemplarze konsoli odbiorą 15 listopada w Ameryce Północnej i 29 listopada w Europie. To, że Polska otrzyma PlayStation 4 w tym terminie już wcześniej było pewne, ale jeszcze raz potwierdziliśmy to w SCEP - nic się w tej materii nie zmieniło, dostaniemy konsolę na starcie. Nie wiemy jeszcze, jaka będzie oficjalna cena w złotówkach, w krajach strefy euro będzie to 399 euro.

Sprzęt wydaje się jeszcze atrakcyjniejszym kąskiem niż do niedawna, bo Sony na swojej gamescomowej konferencji zapowiedziało kilka udogodnień dla graczy. Po pierwsze, kto kupi Call of Duty: Ghosts, Assassin's Creed IV czy Watch Dogs w wersji na PS3, będzie mógł nabyć peesczwórkowe edycje tych gier ze zniżką. Nie określono jeszcze jaką.

Po drugie, dla każdego nowego nabywcy PS4 firma ma w prezencie 14-dniową próbkę PS Plus. Czyli teoretycznie rzecz biorąc każdy będzie mógł się załapać na pierwszą grę w tej ofercie na nową konsolę - Driveclub.

Po trzecie, na każdej konsoli znajdzie się zainstalowany Playroom - pakiet małych gierek korzystających z kamery, rzeczywistości rozszerzonej i funkcji samego joypada.

Dobre wiadomości, choć wciąż mam w głowie wydarzenia sprzed 7 lat. Na Games Convention ("poprzedniku" Gamescom) potwierdzono wówczas, że PS3 pojawi się u nas na jesieni. Tymczasem już 3 tygodnie później Europa otrzymała przykry cios - premierę przeniesiono na wiosnę, 5 miesięcy później. Głównym powodem były problemy z dostateczną produkcją diod Blu-ray, do czego tym razem raczej nie powinno dojść.

Marcin Kosman

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)