PlayStation 4 nie będzie domowym centrum multimedialnym

PlayStation 4 nie będzie domowym centrum multimedialnym

PlayStation 4 nie będzie domowym centrum multimedialnym
marcindmjqtx
30.10.2013 19:19, aktualizacja: 05.01.2016 15:56

Konsola nie odtworzy multimediów z komputera.

Sony opublikowało spory zbiór informacji na temat PlayStation 4. Nowinek nie ma w nim szczególnie wiele, ale jeśli już są to odbijają się negatywnie na obrazie konsoli.

O tym, że PS4 nie pozwoli na podpięcie zewnętrznego dysku wiedzieliśmy już dawno. Dziś dowiedzieliśmy się, że konsola nie odtworzy ani plików mp3 ani... płyt z muzyką. Owszem, mnóstwo urządzeń nadaje się do tego lepiej niż konsola, ale wycięcie tej funkcjonalności, to spory krok wstecz w stosunku do PlayStation 3. Ale nie to jest najgorsze. Sony informuje w dokumencie, że PlayStation 4 nie będzie obsługiwało standardu DLNA. Oznacza to, że za pośrednictwem konsoli nie połączymy się z komputerem, na którym trzymamy swoje multimedia i nie odtworzymy ich tak, jak było to możliwe na PlayStation 3.

Wygląda też na to, że - przynajmniej w momencie premiery konsoli - nie będziemy mogli wrzucać wideo z naszej rozgrywki na YouTube. Obsługiwane będzie umieszczanie filmików na Facebooku oraz streamowanie za pośrednictwem Ustream i Twitch. Sony zapowiada, że w tym temacie jeszcze przed premierą pojawią się nowe informacje.

Będzie wam brakowało tych funkcjonalności?

[źródło: PS Blog]

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)