PlayStation 4 dostanie zupełnie nową bijatykę, od autorów Guilty Gear

PlayStation 4 dostanie zupełnie nową bijatykę, od autorów Guilty Gear
marcindmjqtx

22.04.2013 11:14, aktual.: 05.01.2016 16:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Seria nie jest może u nas popularna tak, jak Mortal Kombat czy Tekken, ale wiemy przynajmniej, że nowe PlayStation dostanie swojego przedstawiciela w gatunku, który towarzyszył konsolom od zawsze.

Arc System Works to studio stojące za Guilty Gear i BlazBlue - seriami dwuwymiarowych bijatyk, które podbiły serca graczy tym, że nie kopiowały rozwiązań od innych, a stawiały na oryginalność. Ale PlayStation 4 dostanie coś zupełnie nowego.

Serwis Rice Digital przetłumaczył wywiad z Toshimichi Morim. Był on przeprowadzony zaraz po prezentacji nowej konsoli Sony, więc zdecydowana większość dotyczy spekulacji na temat sprzętu. Ale dla fanów Arc System Works najważniejsze jest to, co na końcu

Jesteśmy studiem robiącym bijatyki, więc chcemy stworzyć nowy tytuł, który będzie następcą Guilty Gear i BlazBlue. Guilty Gear było oryginalnie tworzone na Dreamcasta, BlazBlue było przeznaczone na PS3, więc teraz, gdy ma pojawić się PS4, chcemy stworzyć zupełnie nową grę na tę konsolę. Bijatyki nie cieszą się już taką popularnością, co w czasach gdy Virtua Fighter 2 sprzedawał Saturna, a dla Tekkenów kupowało się PSX, ale ponoć stara miłość nie rdzewieje. Dobrze, że na PS4 pojawi się w tym gatunku coś świeżego, zwłaszcza od ludzi z takim doświadczeniem.

źródło: Rice Digital

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)