PlayStation 3 w końcu ma polski interfejs

PlayStation 3 w końcu ma polski interfejs19.11.2009 19:16
PlayStation 3 w końcu ma polski interfejs
marcindmjqtx

Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, pojawiła się aktualizacja oprogramowania PS3, które poza obsługą Facebooka dodało też możliwość wybrania polskiej wersji interfejsu konsoli.

I super. W końcu mamy konsolę, która mówi do nas po polsku, daje możliwość bezproblemowego płacenia w swoim sieciowym sklepiku (szkoda, że na razie nie jest po polsku) i grania po sieci w zlokalizowane gry.

Jasne, nie wszystkie usługi u nas działają, ale mam takie wrażenie, że poziom normalności jest tu jakby większy.

Bo w sumie przecież o to chodzi, żeby móc bezproblemowo sobie pograć, jeżeli ma się pieniądze i czas. Zmagać się z grą, a nie możliwością zagrania.

Pełna treść informacji prasowej:

Warszawa, 19 listopada 2009 - Sony Computer Entertainment Polska informuje, że z dniem dzisiejszym w ramach aktualizacji oprogramowania systemowego konsoli PlayStation 3, do menu wyboru języka systemu trafił język polski. Stanowi on istotny element projektu Lokalizacje 2.0, którego celem jest zwiększenie komfortu użytkownika. Obecnie łatwiej będzie poruszać się po menu i funkcjach, jakie oferuje centrum domowej rozrywki - PlayStation 3. Przygotowanie polskiej wersji systemu trwało blisko rok i oznaczało konieczność przetłumaczenia i przygotowania kilkudziesięciu tysięcy komunikatów w języku polskim. Poza możliwością zmiany języka systemu konsoli na polski pojawiły się też możliwości korzystania z polskiej klawiatury oraz polskich znaków. Inne oferowane przez firmware 3.10 możliwości to:

  • Zmiana układu przeglądania obrazów w sekcji Zdjęcia;
  • Korzystanie z konta na Facebooku do komunikowania o trofeach zdobytych w grach oraz zakupach dokonanych w PlayStation Store;
  • Dodana możliwość przeglądania wybranych pozycji kanału AXN.

Aktualizację systemu można wykonać po połączeniu się z Internetem i wyborze System Update na konsoli PlayStation 3. System domowej rozrywki nowej generacji PlayStation3 pozwala grać w niesamowite gry i odtwarzać filmy w wysokiej rozdzielczości zapisane na dyskach Blu-ray oraz upscale'owane płyty DVD, a ponadto przechowywać masę plików muzycznych, zdjęć i filmów. PS3 to również PlayStation Network - usługi internetowe łączące użytkowników z całego świata. To miejsce, w którym zawsze znajdzie się ktoś, z kim można zagrać. PlayStation Store to sklep sieciowy, gdzie można pobrać najnowsze dodatki, tapety lub  zwiastuny do najciekawszych tytułów, albo zakupić same gry. Wreszcie PS3 to także PlayStation Home. Specjalna internetowa przestrzeń, w której można stworzyć własną postać, dobrać jej odpowiedni wygląd I stroje, a także nawiązać znajomość, wypróbować najnowsze gry i wziąć udział w ekskluzywnych imprezach i koncertach.

327068798992148759
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)