PlayStation 3 kończy dziś 5 lat

PlayStation 3 kończy dziś 5 lat17.11.2011 16:11
PlayStation 3 kończy dziś 5 lat
marcindmjqtx

Początki były trudne, ale Sony dało radę.

17 listopada 2006 roku swoją premierę w USA miało PlayStation 3.  Wówczas nazywało się jeszcze PLAYSTATION 3, w pełni emulowało PS2, miało 4 porty USB, dysk 60GB i czytniki rozmaitych kart. Co więcej - dostępna była nieco zapomniana już wersja z dyskiem 20GB.

Początki były trudne. Sony pewne swojego sukcesu agresywnie reklamowało swój produkt. Bez wpadek się nie obyło. A to zakładało się, że ich konsola zejdzie nawet, jak nie będzie gier, chciało płacić ludziom, którzy po premierze znajdą ich sprzęt w sklepach, miało reklamy z demonicznymi płaczącymi dziećmi. Wesoło było, zwłaszcza że wszyscy pamiętali magiczne słowa Giant Enemy Crab, Riiiiidge Racer, 600$, gry 4D i wibrujące pady, które były reliktem zeszłej generacji. Bo przypomnijmy - SIXAXIS w związku z procesem o prawa patentowe wibracji nie posiadał.

Korzystanie w pierwszych miesiącach z PS Store było, jak dla mnie, bardzo niewygodne, bo ktoś wpadł na pomysł, że jeżeli będzie to wyglądać jak iTunes to będzie super i zapomniał, że konsolę obsługuje się padem, PSN był co najmniej o generację spóźniony.

Minęło 5 lat i zmieniło się  praktycznie wszystko. Doczekaliśmy się świetnych gier dostępnych tylko na tę platformę, które często są jednymi z najlepszych w swoich kategoriach - wystarczy wymienić chociażby Uncharted 2, Heavy Rain, God of War 3.

Tytuły multiplatformowe często mają bogatsze wydania na PS3 (gry Electronic Arts, Ubisoftu i wielu innych wydawców). PSN doczekał się masy ulepszeń i dogonił konkurencję. Pojawiły się też system trofeów, możliwość uruchamiania XMB w trakcie gry. No i oczywiście kontrolery Move dające twórcom możliwość tworzenia gier, które do tej pory mogły się pokazać wyłącznie na Wii. Teraz widzimy je w HD, z wykorzystaniem internetu i wszystkich możliwości, jakie daje nam PlayStation.

PS3 stało się świetną konsolą. Tę, którą warto polecić ludziom dopiero zaczynającym swoją przygodę z elektroniczną rozrywką, czy też szukającym alternatywy dla PC.

Za co lubię PS3 najbardziej? Chyba za wyjątkowe tytuły, których nie zobaczymy na innych platformach. No i oczywiście za lokalizacje gier w Polsce.

A wy?

Piotr Gnyp

327261611012918148
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)