Playdate. Konsola przenośna z korbką

Zapowiada się super. Serio.

Playdate. Konsola przenośna z korbką
Adam Piechota

Za sprzęt odpowiada firma Panic (wydawca chociażby Firewatcha). Ustrojstwo zadebiutuje w 2020 roku i wygląda jak moderska wariacja na temat klasycznego Game Boya. Dwa przyciski, krzyżak, czarno-biały wyświetlacz. No i korbka. Którą niektóre gry mają tylko wykorzystywać, a niektóre na niej zupełnie bazować. Wygląda - przynajmniej w oczach retro/indieświra - pięknie. A że będzie w stanie łączyć się z siecią, nareszcie może przerwać modę na sprzedawanie zamkniętych zbiorów tytułów, jak we wszystkich konsolach a’la Classic.

Obraz

Więcej. Panic chce z tego zrobić współczesną „usługę”. Kupując Playdate, dostajemy również „karnet” na pierwszy „sezon” zawartości. Oznacza to, że przez dwanaście tygodni odblokowywać się będzie dwanaście niezależnych produkcji. Przy niektórych pracowały mniejsze lub większe gwiazdy branży (ojciec Katamari Damacy, twórca SpellTowera lub kreator Getting Over It). „Jedne tytuły są krótki, inne długie, jedne eksperymentalne, inne tradycyjne. Ale wszystkie są fajne” - twierdzi wydawca. Jeśli pomysł chwyci, niewykluczone, że właściciele zobaczą „sezon drugi”. Ale nawet w przeciwnym wypadku - intryguje już sama idea gier stworzonych specjalnie z myślą o takiej nowej, niszowej platformie.

Cena? Równowartość 150 dolarów. Nietanie, ale też niedrogie, jak czytamy na oficjalnej witrynie. Totalny eksperyment. I choćby dlatego chciałbym mieć Playdate w swojej kolekcji. Zdecydowanie za rzadko ktoś wychodzi z podobnymi pomysłami.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.