Płatna gra przez sieć na Nintendo Switch dopiero w 2018

Strona głównaPłatna gra przez sieć na Nintendo Switch dopiero w 2018
02.06.2017 10:28
Płatna gra przez sieć na Nintendo Switch dopiero w 2018
bDThatnW

Zmieniają się też zasady udostępnianych gier retro.

bDThatnp

Od premiery Nintendo Switcha miną zaraz trzy miesiące, tymczasem dowiadujemy się, że abonament sieciowy konsoli pojawi się dopiero w 2018. To akurat korzysytne dla graczy opóźnienie, bo do tego czasu granie przez sieć będzie darmowe. Potem natomiast już nie obędzie się bez opłaty, podobnie jak w przypadku Xboksa i PlayStation.

325600748668991452

Bardzo dobra decyzja. Ich wcześniejszy plan z udostępnianiem starych gier tylko na miesiąc, a potem zastępowaniem ich innymi, nie był najlepszym planem na świecie. Spadło na nich za to sporo krytyki i najwidoczniej wzięli ją sobie do serca. Jeśli zaś chodzi o to, w jakie konkretnie klasyki zagramy w ramach usługi...

bDThatnr

Poznaliśmy zatem trzy pierwsze tytuły, w jakie zagramy w ramach usługi. Nintendo Switch Online ma zadebiutować w 2018, ale nie wiemy dokładnie kiedy. Czy będzie to początek roku? Połowa? Huk wie. Wszystkim użytkownikom Switcha zaleca się póki co cieszenie się darmową, sieciową rozgrywką. W lecie ma dodatkowo pojawić się ograniczona wersja smartfonowej aplikacji pozwalającej na czat głosowy i organizowanie sieciowej zabawy z innymi użytkownikami konsoli. Ona również będzie darmowa tylko do 2018.

Patryk Fijałkowski

bDThaton