Płatna gra przez sieć na Nintendo Switch dopiero w 2018

Strona głównaPłatna gra przez sieć na Nintendo Switch dopiero w 2018
02.06.2017 10:28
Płatna gra przez sieć na Nintendo Switch dopiero w 2018
Patryk Fijałkowski
Patryk Fijałkowski
bDZjjuLa

Zmieniają się też zasady udostępnianych gier retro.

bDZjjuKt

Od premiery Nintendo Switcha miną zaraz trzy miesiące, tymczasem dowiadujemy się, że abonament sieciowy konsoli pojawi się dopiero w 2018. To akurat korzysytne dla graczy opóźnienie, bo do tego czasu granie przez sieć będzie darmowe. Potem natomiast już nie obędzie się bez opłaty, podobnie jak w przypadku Xboksa i PlayStation.

325600748668991452

Bardzo dobra decyzja. Ich wcześniejszy plan z udostępnianiem starych gier tylko na miesiąc, a potem zastępowaniem ich innymi, nie był najlepszym planem na świecie. Spadło na nich za to sporo krytyki i najwidoczniej wzięli ją sobie do serca. Jeśli zaś chodzi o to, w jakie konkretnie klasyki zagramy w ramach usługi...

bDZjjuKv

Poznaliśmy zatem trzy pierwsze tytuły, w jakie zagramy w ramach usługi. Nintendo Switch Online ma zadebiutować w 2018, ale nie wiemy dokładnie kiedy. Czy będzie to początek roku? Połowa? Huk wie. Wszystkim użytkownikom Switcha zaleca się póki co cieszenie się darmową, sieciową rozgrywką. W lecie ma dodatkowo pojawić się ograniczona wersja smartfonowej aplikacji pozwalającej na czat głosowy i organizowanie sieciowej zabawy z innymi użytkownikami konsoli. Ona również będzie darmowa tylko do 2018.

Patryk Fijałkowski

bDZjjuLr