Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Platinum Games zebrało na remaster The Wonderful 101 ponad milion dolarów

Strona głównaPlatinum Games zebrało na remaster The Wonderful 101 ponad milion dolarów
04.02.2020 11:42
Platinum Games zebrało na remaster The Wonderful 101 ponad milion dolarów
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka
bDHPYYTa

I to w niecałe 24 godziny od wystartowania zbiórki na Kickstarterze.

bDHPYYSt

Wczorajsze ogłoszenie Platinum Games, którego głównym bohaterem była cyfra 4, dziś jest już nieco mnie tajemnicze – tak o 25%. Oto bowiem okazało się, że pierwszą grą, jaką w najbliższym czasie wydadzą twórcy Bayonetty będzie remaster The Wonderful 101, czyli szalona gra akcji wydanej tylko na Nintendo Wii U w sierpniu 2013. Cóż, dlatego też pewnie o niej wcześniej nie słyszałem, ale to wiecie, tylko ja. Adam (pozdrawiamy serdecznie!) pewnie machnął by jakąś anegdotę związaną z tym nieco zapomnianym tworem.

The Wonderful 101 Trailer (Director's Edition)

Przechodząc do rzeczy, Platinum Games nie jest nowicjuszem w branży i na swoim koncie ma wiele świetnych tytułów, a co za tym idzie, wie jak rozmawiać z wydawcami, by finansowo czy logistycznie wsparli oni dany projekt. W przypadku The Wonderful 101 żadna z dużych firm nie była zainteresowana współpracą (tak wynika z nieoficjalnych informacji), dlatego studio zwróciło się o pomoc do społeczności. Tu pojawia się jednak mały zgrzyt, bowiem w styczniu tego roku w firmę zainwestował Tencent, więc raczej mało prawdopodobne, że “platynowi” narzekają na brak gotówki. Oczywiście nie znamy szczegółów umowy, ale musiała być to dość znaczna kwota, bo do całej sprawy odniósł się Kenichi Sato, który zapewnił fanów, że nie wpłynie to na niezależność firmy.

bDHPYYSv

Najbardziej prawdopodobne wydaje się jednak wykorzystanie crowdfundingu jako elementu kampanii marketingowej, bo za cel zbiórki ustawiono 50 tysięcy dolarów, ale sam styl zapowiedzi… pozostawia niesmak. Od razu skojarzyło mi się to ze zbiórką na nowe Secret Service sześć lat temu – wielkie ogłoszenie sprowadzało się do odesłania fanów na stronę, gdzie mogli wpłacać na reaktywację swojego ukochanego pisma.

Unite up on Kickstarter and let's make The Wonderful 101: Remastered a reality!

Być może doszukuję się dziury w całym i wygląda na to, że jestem w mniejszości – blisko piętnaście i pół tysiąca osób rzuciło już na projekt ponad milion dolarów. Do końca zbiórki pozostało jeszcze 31 dni (rzucać pieniędzmi możecie tutaj), jednak już teraz wiemy, że oprócz wersji na Switcha, The Wonderful 101 pojawi się na PlayStation 4 i komputerach osobistych.

Sam remaster ma trafić do szerokiego grona odbiorców i być dostosowany do współczesnych standardów, jednak na weryfikację tego przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

327384182970536761

Pozostałe trzy “gwiazdki widniejące na stronie głównej mają zostać wkrótce ujawnione, ale nie wiadomo na razie czym dokładnie będą. Zdecydowana większość osób czeka na informacje o remasterach starych Nierów lub kontynuacji Automaty, ale warto przypomnieć, że Platinum Games pracuje jeszcze nad Babylons Fall, Bayonettą 3 i innymi, jeszcze niezapowiedzianymi grami.

bDHPYYSB

Bartek Witoszka

bDHPYYTr