Platinum Games otwiera nowe studio w Tokio

Platinum Games otwiera nowe studio w Tokio

Platinum Games otwiera nowe studio w Tokio
Bartosz Witoszka
27.02.2020 11:08, aktualizacja: 25.05.2020 10:21

I przy okazji zapowiada Project G.G., które wygląda jak połączenie Pacific Rim z Godzillą.

Na początku lutego Platinum Games zapowiedziało na swoich kanałach komunikacyjnych, że w ciągu najbliższych kilkunastu tygodni będzie miało dla graczy aż cztery duże ogłoszenia. Pierwszym z nich był remaster The Wonderful 101, które oryginalnie zostało wydane w 2013 tylko na Wii U, ale dzięki ogromnemu sukcesowi zbiórki na Kickstarterze (ponad milion dolarów w niecałe 24 godziny) gra doczeka się portów na Switcha, PlayStation 4 i komputery osobiste.

Unite up on Kickstarter and let's make The Wonderful 101: Remastered a reality!

Wczoraj z kolei “platynowi” odsłonili nie jedną, a aż dwie gwiazdki i oprócz zapowiedzi Project G.G. (czy tylko mi skojarzyło się to z from-software’owy “git-gud”?) dowiedzieliśmy się również, że w kwietniu tego roku w Tokio zostanie otwarty nowy oddział studia, który będzie czuwał nad nową marką (bo raczej mało prawdopodobne, że będzie to jednorazowy strzał). Warto przypomnieć, że w grudniu 2019 roku Tencent zainwestował w Platinum Games pewną sumę pieniędzy (nie zdradzono dokładnie, o jaką kwotę chodzi), co pozwoliło deweloperom na poczynienie pewnych zmian, o których mamy dowiedzieć się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Pierwsze z nich są już widoczne, a jak podkreśla Kenichi Sato, prezes firmy, rok 2020 będzie przełomowy i jednym z ważniejszych w całej, 14-letniej historii studia.

Project G.G. Teaser Trailer

Zaś o samym Project G.G. (tytuł roboczy) nie wiemy na razie za wiele, ale wpisuje się chyba w szaleństwo reprezentowane przez deweloperów, choć widzę w tym pewną przewrotność. Do tej pory w grach Platinum Games (Bayonetty, Astral Chain czy Nier) postacie rozmiaru przeciętnego człowieka walczyły z gigantycznymi demonami czy robotami, a teraz nasz główny bohater  stanie do pojedynku jak równy z równym. Oczywiście to tylko filmik, a nie żaden materiał z rozgrywki, ale prezentuje zapewne jakąś wizję twórców, z którą chcieli dotrzeć do graczy. Czym im się to udało? Zobaczymy w najbliższej przyszłości.

Reżyserem gry będzie Hideki Kamiya, legenda branży i jedna z najważniejszych postaci w Platinum Games. Pełnił główną rolę (dyrektor, scenarzysta) w większości projektów studia i co ciekawe, nowa gra ma należeć w pełni do Platinum Games, o czym wspomina w ogłoszeniu na stronie projektu: Sam projekt jest na wczesnym etapie produkcji dlatego na dalsze zapowiedzi przyjdzie nam jeszcze poczekać, jednak Atsushi Inaba (szef Platinum Games Tokio) w wywiadzie dla Famitsu (tłumaczenie Gematsu) wspomina, że nad grą pracuje już 15 osób, a właściwy proces developmentu rozpocznie się w kwietniu, gdy studio zostanie otwarte i powiększy swoje szeregi. Mowa o nawet stu nowych deweloperach, więc będzie to potężny zastrzyk pomysłów i rąk do pracy.

Dalej jednak nie wiemy, co z innymi projektami studia, jak choćby Bayonettą 3, ale miejmy nadzieję, że premiera w końcu nastąpi (kiedyś). Według grudniowej wypowiedzi Hideki Kamiy’i wszystko idzie zgodnie z planem, a gra powstaje i ma się dobrze.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)