Zmien skórke
Logo Polygamii

Planszówkowe nowości - Inkwizytor i magiczna impreza techno na czarnej pustyni

Planszówki to nie tylko starcia w kosmosie i budowanie imperiów.

Studio The Dust intensywnie pracuje nad grą wideo na podstawie twórczości Jacka Piekary. Całkiem niedawno pisarz informował na Twitterze, że zakończono już etap negocjacji i pozostaje nam tylko czekać na pierwsze owoce współpracy.

W planach są dwie gry – mobilna oraz przeznaczona na większe konsole. Więcej informacji poznamy w czerwcu.

Ale dziś nie o tym. Zanim zobaczymy, jak bardzo wiedźminowaty będzie Mordimer, będziemy mieli okazję sprawdzić grę planszową, nad którą pracuje wydawnictwo RedImp. Wcielimy się w przedstawicieli Świętego Officjum, którzy przeprowadzają śledztwo w pewnej wsi (nie wiadomo nic o tym, by gra była asymetryczna i by jedna z osób grała po przeciwnej, mrocznej, stronie barykady – trochę szkoda…). Co już wiadomo, to że gra opierać się będzie na kooperacji, ale nie ścisłej, ponieważ członkowie drużyny wykonywać mają swe akcje osobno (trochę jak w Martwej Zimie). Nawet wymiana wiedzą może nastąpić tylko wtedy, gdy spotkają się w tej samej lokacji. Ważną rolę grać będą NPC, którzy mogą zdradzić nam wskazówki, oraz których możemy potem wskazać jako winnych. Tychże winnych będziemy potem przesłuchiwać albo odsyłać do Hezu, w którym przejmą ich inkwizytorzy biskupa. Nie wiadomo nic o tym, by do pudełka z grą załączono zapalniczkę.

A z kolei świat Black Desert okazał się być inspiracją dla gry planszowej – Black Desert the Board Game zapowiedziana została jako strategia z elementami RPG, w której gracze wcielą się w śmiałków zwiedzających wielki, pełen niebezpieczeństw i skarbów, świat. Czyli rozwiązanie podobne jak w przypadku planszowego Warcrafta.

W ramach kampanii promocyjnej Pearl Abyss wypuściło specjalną 8 bitową wersję Black Desert Classic. Każdy, kto utworzy siedmiodniowe konto oraz kto w ogóle jest zarejestrowany w grze, dostanie dostęp do wersji retro za darmo.

Planszówkę, podobnie jak cyfrowy odpowiednik, wyróżniać ma staranna, barwna grafika. Wielka mapa jest pełna detali, zaś figurki bossów szczegółowe i wiernie odwzorowujące to, z czym można się było spotkać w grze.

W drużynie znajdzie się od 3 do 5 osób, z których każda zacznie przygodę w innym regionie świata (do wyboru: Balenos, Mediah, Calpheon, Valencia i Serendia). Potem pozostaje zdecydować się na jedną z 17 klas i rzucić w wir walki. Ale czym byłoby MMO bez walki zespołowej – możemy bawić się w samotników, albo wspierać innych w walce z potworami.

Przenosimy się z powrotem na nasze podwórko – oto na Wspieram.to ruszyła zbiórka pieniędzy na Ravehard: Magiczną Grę Karcianą. Ma ona być towarzyską wersją gry kooperacyjnej z mechaniką zdrajcy (z których warto wymienić np. Battlestara Galacticę czy Shadows over Camelot). Wcielimy się w magów, a raczej uczniów maga, którzy po ciężkiej imprezie techno (to ważne), męczeni kacem, szukają tajemniczej Komnaty Arcymaga. Dodatkowym celem jest ustalenie tożsamości mordercy, którym może być któryś z graczy (ale o tym nie wie, bo taka impreza była).  Wśród arsenału magów znajdują się oczywiście liczne czary i słowne zaczepki (“Mam fireball z twoim imieniem na nim” – to moje ulubione, uważam, że wskazuje dobry kierunek relacji). Co więcej, część kart pełni rolę stosu fabularnego, z bossami i wydarzeniami. Nie powiem, brzmi ciekawie.

Więcej na temat:

7
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
5 Odpowiedzi
4 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
indeed
Użytkownik

Ta inkwizytorska gra zapowiada się wybitnie ciekawie

indeed
Użytkownik

Trochę bym miał obaw z tym, w Battlestarze Cyloni z dodatku byli odrobinę zbyt mocni i potrafili sprawnie uniemożliwić wygraną ludziom, ale niech próbują, zawsze można taką postać po prostu umownie osłabić jakoś 😉

3mortis
Użytkownik

Cieszy mnie wejscie gier (planszowych i cyfrowych) w swiat inkwizytorski, obawiam sie ze troche to bedzie kalka z wiedzmina, ale jesli tworcy dobrze to rozegraja to mozna zrobic gre o torturowaniu, sledztwie, falszywych tropach, manipulacji ze strony officjium, kosciola, lokalnych wladz… (bo 2 pierwsze organizacje przeciez nie zawsze maja wspolny interes i rozkazy, w zasadzie inkwizycja tylko oficjalnie podlega pod kosciol i papieza, a w praktyce jest odwrotnie) W inkwizytorze mamy tez wiecej demonow, czarnej magii, zaswiatow itp, duzo mroczniejszy swiat niz wiedzmin wypchany polityka i pierdyliardem stworkow bez bogow, aniolow itp raczej z nawiazaniami do legend z roznych religii… Czytaj więcej »

Popularne wpisy

Popularne Gry