Zmien skórke
Logo Polygamii

Gra na podstawie twórczości Jacka Piekary? To całkiem możliwe

Pisarz będzie negocjować sprzedaż praw autorskich do cyklu gier wideo.

Trzy miesiące mają trwać negocjacje dotyczące praw autorskich do cyklu książek Jacka Piekary. Na razie pisarz podpisał list intencyjny ze studiem The Dust.

Kim oni właściwie są? Studio do tej pory specjalizowało się, przede wszystkim, w mniejszych produkcjach mobilnych oraz aplikacjach VR. O jednym z projektów pisałam jakiś czas temu, a był to Frankenstein: Beyond the Time, gra VR oparta na klasycznej powieści Shelley. Spółka jest również notowana na rynku NewConnect warszawskiej giełdy.

Jacek Piekara

Zaś sam Piekara miał styczność z grami, i to nie tylko w osobie użytkownika. Należał do redakcji „Gamblera”, pisał też dla „Świata Gier Komputerowych” czy „Clicka!”.

Jego negocjacje ze studiem dotyczą zaś takich powieści: „Płomień i krzyż”, „Ja, inkwizytor. Wieże do nieba”, „Ja, inkwizytor. Dotyk zła”, „Ja, inkwizytor. Bicz Boży”, „Ja, inkwizytor. Głód i pragnienie”, „Ja, inkwizytor. Kościany galeon”, „Ja, inkwizytor. Sługa Boży”, „Ja, inkwizytor. Młot na czarownice”, „Miecz aniołów” oraz „Łowcy dusz”. Czyli chodzi o cykl Inkwizytorski.

Czy ujrzymy Mordimera Madderdina, jak wymierza sprawiedliwość na świecie, w którym Chrystus zszedł z Krzyża i zarzucił miłosierdzie oraz nadstawianie drugiego policzka na rzecz miecza? Czas pokaże. Na pewno już sama wieść o tym, że trwają rozmowy o grach na podstawie książek popularnego polskiego pisarza spowodowały nagły skok akcji Dust. Chyba nikogo to nie dziwi, prawda?

Więcej na temat:

16
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
8 Komentarze
8 Odpowiedzi
13 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik

Sporo o tej inkwizycji. To pisarz fantasy czy historyk/religioznawca?

Ekzuzy
Użytkownik

Ciekawe, czy weźmie pieniądze z góry… 😀

Bartosz Witoszka
Użytkownik

haha…

nikanorbosy
Użytkownik

No nie wiem, nie wiem. Wcielić się w religijnego fanatyka i torturować ludzi podejrzanych o czary?

3mortis
Użytkownik

Wbrew pozorom glowny bohater ma wiele watpliwosci i przemyslen, raczej nie jest fanatykiem, a juz na pewno nie jest za torturowaniem ludzi az przyznaja sie do wszystkiego. Wiele razy tez konczyl sledztwo na zamknieciu innego duchownego.

To jest bardziej historia o zepsutym i zaklamanym kosciele i czlowieku ktory chce byc dobry.

mirek83
Użytkownik

Jacek Piekara nie tylko pisał ograch ale współtworzył też “Księcia i Tchórza”.

Aimagylop
Użytkownik

O i to jest konkretna informacja.

anogianos
Użytkownik

Ja czekam na kogoś kto się podejmie przeniesienia Jarosława Grzędowicza “Pan Lodowego Ogrodu” do świata gier. Powieść zresztą brzmi jak pisana jako scenariusz do epickiej gry.

soulsonist
Użytkownik

Wlasnie koncze ostatni tom. Wydaje mi sie sie ze o ile vuko to ciekawa postac na bohatera gry o tyle stworzony swiat bylby trudny do streszczenia w formiw gry

Bartosz Witoszka
Użytkownik

Ostatni tom to niezła cegła, ale dobrze się czyta. Cały cykl jest w ogóle bardzo dobry i myślę, że prędzej czy później dostaniemy jakąś grę. Kontynuację, spin-off, preqeul – coś z tego 🙂

kaen
Użytkownik

Zmodyfikowana mitologia chrześcijańska nie jest chyba wystarczającą podstawą do stworzenia gry. Poza tym w tych książkach raczej nic nie ma, bo to czytadła do pociągu, więc ani język, ani fabuła, ani postaci nie zrobione z papieru, jedynie nastolatkowe opisy okrucieństwa i nastoletnie wyobrażenie seksu. Mamy dużo fajniejszej literatury, które mogłaby trafić do dobrej gry.

mistrz
Użytkownik

Wydanie takiej gry w Polsce mogłoby być ciekawie. Radykalni katolicy zwykle postrzegają twórczość Pana Piekary jako obrazę przeświętych katolików im. księdza proboszcza. Chyba że Pan piekara akurat znieważa ludzi przez internet- wtedy jest bohaterem radykalnych katolików

mistrz
Użytkownik

Moim zdaniem epizodyczna struktura cyklu wyklucza egranizacje (jest takie słowo?) 1:1. Opowiadanie to zbyt mało treści na pełną grę a zbyt dużo na “growy” epizod. Sądzę że twórcy powinni napisać nową historię osadzoną w tym świecie. Widzę to jako średniobudżetową przygodówkę.

A jeśli głównym bohaterem gry będzie Mordimer to wyłącznie Janusz Zadura

LiqPL
Użytkownik

“Świat jest pełen chętnych suk”, już widzę te nawalanki wszystkich portali 😀

No ale generalnie, jaram się. Mordimer Madderin to naprawdę świetna postać, jakkolwiek turbo-seksistowsko Piekara by nie pisał 😀

Popularne wpisy

Popularne Gry