Kingdom Hearts jako gra planszowa

Kingdom Hearts jako gra planszowa28.02.2019 12:31
Kingdom Hearts jako gra planszowa
Joanna Pamięta - Borkowska

To będzie spore, pełne kolorowej zawartości, pudło.

Talisman przewinął się już u nas w kontekście niedawnego podsumowania najciekawszych premier. W tekście wspomniałam o nowej edycji Relika, przygotowywanej przez WizKids. Gra ta oparta jest właśnie na mechanice Talismana, w Polsce znanej z niezwykle popularnej Magii i Miecza (potem wydawanej w 1993 roku jako Magiczny Miecz). W skrócie mogę opisać ją tak: jest to luźne przeniesienie fabularnego RPG w realia gry planszowej. Rozgrywka skupia się na walce, dostajemy planszę, postacie z opisanymi charakterystykami i zadania, które musimy wypełnić. W grze dużą rolę gra losowość, a jej nieodłącznym elementem są kości.

Taka mechanika idealnie nadaje się na adaptację wszelkiego rodzaju książek lub filmów. Oraz, oczywiście, gier wideo. Najnowszym tytułem stworzonym na mechanice Talismana jest Kingdom Hearts.

Wydawca USAopoly zapowiedział, że jeszcze w tym roku ukaże się zaprojektowany dla drużyn liczących od 2 do 6 graczy Talisman: Kingdom Hearts Edition. Tytuł przeniesie nas do lokacji znanych z gry wideo (łącznie trzech). Również postacie nie będą zaskoczeniem dla fanów serii: Sora, Kairi, Riku, King Mickey, Goofy i wielu innych.

325393397076865650

Pudełko z grą zawierać będzie sześcienne kostki, żetony, sporo kart i całą masę dobra (którego zdjęć niestety jeszcze nie mamy).

Kingdom Hearts oparte na mechanice Talismana to połączenie nostalgii z klasyką. W swojej recenzji Krzysiek zwrócił uwagę na całą masę sprytnych nawiązań, które fanom uniwersum Disneya na pewno przypadną do gustu. Gra planszowa zawrze w sobie to wszystko, a dodatkowo będzie też cieszyć oczy bogata grafiką i starannymi opisami postaci, wydarzeń i ekwipunku.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)