Planszówka na podstawie Divinity Original Sin z milionem dolarów na Kickstarterze

Planszówka na podstawie Divinity Original Sin z milionem dolarów na Kickstarterze

Planszówka na podstawie Divinity Original Sin z milionem dolarów na Kickstarterze
Bartosz Witoszka
09.12.2019 14:00

Pora zmienić myszkę i pada na kości oraz żetony.

W styczniu Asia pisała dla Was o raporcie przygotowanym przez ICO Partners, w którym podsumowano rok 2018 na Kickstarterze. Wynikało z niego, że kampanie gier wideo są znacznie gorzej finansowane, na czym odbijają sobie twórcy gier planszowych, których projekty cieszą się dużym zainteresowaniem i w poprzednim roku zebrały aż 165 milionów dolarów. Asia słusznie wtedy zauważyła, że często jedynym sposobem nabycia danej planszówki jest wsparcie kampanii, a same wydania zawierają piękne figurki i inne tego typu elementy.

Gry wideo zaliczyły w tym czasie ogromny spadek i zdobyło około 16-17 milionów dolarów. Aktualnie Kickstarter traktowany jest jako wygodny sposób na darmową reklamę, na której przy okazji można trochę zarobić, z czego korzysta wielu deweloperów zarówno w Polsce, jak i w innych krajach.

Obraz

Studio nie wyklucza w przyszłości kontynuacji planszówki lub jakichś fabularnych dodatków, które mają rozwijać system Kronik. Pozwala on na śledzenie i późniejsze porównywanie decyzji, jakie podjęli uczestnicy zabawy, co zdaniem osób, które miały już okazję zagrać w Divinity Original Sin the Board Game (choćby redakcji PCGamesN) sprawdza się świetnie.

Divinity Original Sin the Board Game Playthrough Video - Sample Game Night

Sama gra pojawi się w ostatnim kwartale 2020 roku, a żeby dostać swój egzemplarz ze wszystkimi dodatkami i zawartością przygotowaną przez twórców, należy wesprzeć zbiórkę kwotą minimum 120 dolarów.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)