Pixel Heaven odmrożone. Oto szczegóły festiwalu

Pixel Heaven odmrożone. Oto szczegóły festiwalu

Pixel Heaven odmrożone. Oto szczegóły festiwalu
Barnaba Siegel
27.07.2020 18:19, aktualizacja: 28.07.2020 17:01

Do akcji wraca także PGA. Wybieracie się?

Tak, pandemia dotknęła nie tylko E3 i Gamescom, ale też krajowe imprezy. Niektóre zostały przełożone, a organizacja innych stanęła pod znakiem zapytania. Ale minęło kilka ładnych miesięcy od początku ogólnej kwarantanny, wystartowały większe, masowe imprezy - więc wracają do życia także te giereczkowe. Decyzję o przesunięciu Pixel Heaven 2020 podjęto w marcu. Pierwotnie impreza miała odbyć się pod koniec maja, ale Robert Łapiński, organizator PH, podjął decyzję o przesunięciu całości na 2-4 października. Co na niej zobaczymy?

Pixel Heaven Games Festival & More 2019 / Warsaw / PL

Do tego "strefa prezentacji wszystkich generacji konsol: Nintendo, Sega, Xbox, Playstation", tradycyjnie flippery i arcade'y, sprzęt retro, miejsce na handel i wymianę, planszówki, komiksy oraz kącik dla dzieci. Nie zabraknie gości specjalnych, a hitem będzie z pewnością turniej Deluxe Ski Jump Trophy z udziałem twórcy gry – Jussi Koskeliegio. Nie ominie nas również afterparty oraz koncerty, które się zazwyczaj tam odbywają.

Impreza odbędzie się między 2 a 4 października 2020 w hali na ul. Mińskiej 65 w Warszawie. Wydarzenie na Faceboku o tu.

A co z PGA 2020?

PGA 2020 odbędzie się kilka dni później po Pixel Heaven, bo 9-11 października. Wiemy już na pewno, że się odbędzie - i że przynajmniej jedna osoba z Polygamii będzie krążyła po hali - jak i zresztą na PH.

- Tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich zawsze były, są i będą bezpieczne. Jeśli chodzi o zabezpieczenia, to musimy podporządkować się wymogom wynikającym z rozporządzenia Rady Ministrów, a więc ograniczać liczbę osób przebywających w obiektach do 1 gościa na 2,5 m2 i zapewnić minimalne ciągi komunikacyjne o szerokości trzech metrów - mówił Dariusz Wawrzyniak z MTP w rozmowie z PolskiGamedev.pl.

Obraz

Pomimo obostrzeń, Wawrzyniak nie ma wątpliwości, że "tegoroczna edycja będzie ponownie wyjątkowa". Równolegle odbędzie się Game Industry Conference, choć - jak podaje to samo źródło - tu zabraknie części planowanych gości z zagranicy, a niektóre wydarzenia odbędą się w formie online.

Wybieracie się?

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)