Powodów jest aż nadto.

bEKYQwAB

Zeszłoroczne Pixel Heaven odbyło się w warszawskim CDQ. Uczestnicy spływali potem, bo na dworze gorąco, a w ciasnych wnętrzach parno i duszno. Ale zabawa była rewelacyjna. Znalazło się miejsce dla polskich gier niezależnych, zawodów flipperowych, panelu o komiksach PRL, dziesiątek starych komputerów i gier oraz bohaterów lat minionych - redaktorów starych pism o grach, Borka, Pegaz Assa czy Haszaka.

Weekend pod znakiem retro na Pixel Heaven [RELACJA] Rok temu było lekko partyzancko, teraz maszyna działa pełną parą, a organizator - Robert Łapiński - wie już, na jakiego kalibru imprezę należy się przygotować. I wygląda na to, że się przygotował - miejscem imprezy jest tym razem klub 1500 m2 Do Wynajęcia (ul. Solec 18, Warszawa), a plan weekendowy pęka w szwach od nadmiaru atrakcji.

Na początek zobaczcie niesamowite intro-zaproszenie na Pixel Heaven, które docenią szczególnie fani Another World:

Pixel Heaven 2014 Official Invitro: Another World / Project23

ANOTHER WORLD / PIXEL HEAVEN INVITRO MAKING OF

Hare nie będzie jedynym zagranicznym gościem. Na PH zjawi się też Mike Montgomery, założyciel Bitmap Brothers. Gości będzie więcej. Grzegorz Onichimowski (niegdyś IPS), Tomasz Mazur (niegdyś Mirage) i Marcin Turski (LEM) opowiedzą o początkach branży w Polsce, w Top Secret Q&A Session wezmą udział Alex & Gawron, historię Magazynu Amiga przypomną Marek Pampuch i Jarosław Horodecki, a o losach prasy growej będę miał przyjemność poopowiadać w zacnym gronie z Aleksym Uchańskim, Piotrem Pieńkowskim, Michałem Cichym, Markiem Suchockim, Maciejem Kucem i Michałem Mielcarkiem.

bEKYQwAD

Jakby tego było mało, wieczór upłynie pod znakiem Low Bit Beats, a w jednym z koncertów weźmie udział sam twórca Sensible Soccer.

Jeśli kogoś stare klimaty niekoniecznie kręcą, może zajrzeć do Indie Basement - znajdzie tam 15 gier niezależnych, które biją się o nagrody w kilku kategoriach. Zresztą indykom będzie poświęcony osobny zestaw dyskusji - będzie o crowdfundingu, wskrzeszaniu starych marek, Kuba Stokalski z one2tribe opowie o Spacecom, a Łukasz Spierewka o głośnym Superhot.

A na deser - w sobote o 18:15 - Adrian Chmielarz opowie o Vanishing of Ethan Carter.

Rozpiskę atrakcji i informację biletach znajdziecie na stronie Pixel Heaven. My na imprezę się wybieramy, więc chętnie skleimy piątkę z każdym z Was, a materiały z PH znajdziecie na Polygamii. Do zobaczenia.

bEKYQwAJ

Marcin Kosman

326826047054960682
bEKYQwBz