Piwo dla graczy? Good Game Brewery mówi: czemu nie?

Piwo dla graczy? Good Game Brewery mówi: czemu nie?

Piwo dla graczy? Good Game Brewery mówi: czemu nie?
Joanna Pamięta - Borkowska
05.10.2018 15:38

Dziś już piątek, więc pora pomyśleć o jakichś sympatycznych trunkach.

Pamiętam, że ktoś kiedyś wymyślił specjalną markę perfum dla graczy. Z opinii krążących wynikało, że były dość przeciętne. Ja bym poszła w prawdziwą niszę i wymyśliła zapach kurzu na rozgrzanej karcie graficznej wymieszanego z tym plastikiem, z którego zrobione są czasami klawiatury - lekko słodki, pewnie patchula by się nadawała... Mamy swoje ubrania (a raczej ubrania z motywami z gier), przeróżne gadżety, to może pora pójść w jedzenie? Wprawdzie istnieją takie inicjatywy jak Nerd's Kitchen, ale co powiecie na jakieś trunki?

I nie mówcie, że jest za zimno na piwo - czeka nas zaskakująco ciepły weekend. Zatem, co, gdzie i kiedy?

Good Game Brewery to browar powołany do życia przez graczy, nastawiony na produkcję piw rzemieślniczych, który współpracuje z doświadczonym Browarem Perun.

Nazwy trunków oraz etykiety nawiązywać będą do gatunków gier. Na pierwszy rzut spragnionym graczom zaproponowano Battle Royale, czyli lekkie jasne piwo pszeniczne typu american pale ale. Nie jestem pewna, czy skoki ze spadochronem są po takim piwie wskazane, ale już w wybijaniu ziomków w takim Fortnicie nie powinno przeszkadzać.

325485935351771762

Clutchmeister to pils o mniejszej sile rażenia ale wyraźnej goryczce.

325485935351902834

Runiczny Młot to z kolei ciemne piwo pszeniczne w niemieckim stylu. Nie jest przesadnie mocne, prawdziwy krasnolud potrzebowałby kilku kolejek, by się mocniej zachwiać... ale nie wiadomo, jak byłoby z jego grą. Idealne do izometrycznych RPG.

325485935352033906

I pod koniec pale ale, lekkie piwo stołowe - Mid or Feed. To coś dla LoLowców, wielbicieli DOTY i innych gier typu MOBA.

325485935352164978

Czekam na edycję dla wielbicieli przygodowych gier indie, może jakiś klimatyczny koźlak?

Gdzie, poza pubami w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie oraz wybranymi sklepami, można wypróbować piwa? Na pewno podczas różnych imprez - East Games United w Białymstoku, której to browar jest głównym sponsorem oraz PGA, podczas imprezy Good Game Brewery Party w Cybermachinie.

Oczywiście, pamiętajcie, że piwo ma PEGI 18.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)