Pierwszy zwiastun The Last Story

Pierwszy zwiastun The Last Story

Pierwszy zwiastun The Last Story
marcindmjqtx
08.07.2010 08:51, aktualizacja: 21.01.2016 17:58

W końcu pojawił się pierwszy zwiastun The Last Story, czyli nowym jRPG od Mistwalkera na Wii. Co w nim? Trochę przerywników filmowych, trochę rozgrywki i data premiery.

Wii ラストストーリー トレイラー

Nie powiem, wygląda to ładnie, choć nie pojawiło się tu nic, czego wcześniej w jRPG byśmy nie widzieli. O samej tytule wcześniej pisaliśmy tak:

Gra opowiadać będzie o losach grupy najemników, którzy bardzo chcą zostać rycerzami. Kłopot w tym, że taki awans społeczny to nie jest łatwa sprawa. Wygląda na to, że Last Story skupi się właśnie na nierówności klasowej. Najemnicy nie cieszą się szacunkiem, ponieważ ciągle walczą. Muszą jednak to robić, by zarobić na chleb. W świecie gry traktowani są po prostu jak tania siła do wynajęcia. Inaczej sprawa ma się z rycerzami, których społeczeństwo postrzega jako strażników sprawiedliwości. Rycerstwo ma liczne przywileje, niewiele do roboty, a jedyne czym musi się martwić to służba wasalowi i podnoszenie swych bojowych umiejętności. Brzmi intrygująco, przynajmniej do tego momentu. Okazuje się bowiem, że najemnikom ktoś spalił wioskę i stracili wszystko co kochali. Motywem spalonej wioski haftują już chyba nawet najwięksi miłośnicy japońskich RPG. No nic, miejmy nadzieję, że Mistwalker umie robić inne gry niż kolejne kopie FF i że The Last Story wniesie coś nowego do gatunku.

Premiera w tym roku.

Piotr Gnyp

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)