Pierwszy turniej transmitowany w VR!

Pierwszy turniej transmitowany w VR!

Redakcja
21.09.2016 10:00, aktualizacja: 21.09.2016 20:59

ESL, SLIVER.tv i WonderWorld VR rozpoczynają współpracę, by stworzyć pierwszy turniej w historii transmitowany w VR ESL One New York, który odbędzie się 1-2 października.

E-sport zaczyna dorównywać tradycyjnym wydarzeniom sportowym, wliczając w to nawet Igrzyska Olimpijskie, które w tym roku transmitowane były w technologii VR. Technologia VR i e-sport świetnie ze sobą współgrają, zważając na bardzo istotną, wizualną stronę tej dziedziny, ducha rywalizacji w turniejach CS:GO oraz niesamowite przeżycia wynikające z bycia otoczonym tysiącami innych fanów w Barclay’s Center.

Pomiędzy e-sportem i VR jest widoczne połączenie, które wynika z faktu, że fani e-sportu są zwolennikami nowych technologii i pragną na własnej skórze doświadczać zapadające w pamięć chwile. Ponad połowa fanów e-sportu i 24% okazjonalnych widzów planują kupić urządzenia do obsługi technologii VR w najbliższej przyszłości, podczas gdy tego typu inwestycję planuje 12% użytkowników Internetu z USA.

#ESLOne New York to be streamed in virtual reality to everyone around the world! https://t.co/VLD1pLMfM2 pic.twitter.com/5PD6nK0BPx

— ESL (@ESL) 21 września 2016

ESL One New York będzie pierwszym e-sportowym wydarzeniem transmitowanym w rozszerzonej rzeczywistości i dostępnym na kilku platformach. Będzie je można oglądać poprzez stronę internetową, na urządzeniach przenośnych i urządzeniach VR. Fani z całego świata mogą pobrać i zainstalować aplikację SLIVER.tv, by oglądać transmisję na urządzeniach mobilnych w Panorama-360 lub przy użyciu Google Cardboard. By w pełni doświadczyć efektu rozszerzonej rzeczywistości, użytkownicy mogą ściągnąć SLIVER.tv na GearVR, Oculus Rift lub HTC Vive. WonderWorld VR zajmie się produkcją „arena experience”, a SLIVER.tv wykorzysta technologię LiveVRCast, by stworzyć widok 360° w grze.

Oglądaj ESL One New York 1-2 października w VR na http://en.esl-one.com/csgo/newyork-2016/Strona internetowa: http://www.sliver.tv

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)