Pierwszy następca Tima Schafera: Brian Fargo zbiera na Wasteland 2

Pierwszy następca Tima Schafera: Brian Fargo zbiera na Wasteland 2
marcindmjqtx

16.02.2012 12:12, aktual.: 05.01.2016 16:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zanim powstał Fallout, był, również postapokaliptyczny, Wasteland autorstwa Briana Fargo. Czy dzięki funduszom zbieranym wśród fanów powstanie jego druga część? Potrzeba, bagatela, miliona dolarów.

Nazwisko Briana Fargo kojarzyć będą przede wszystkim starsi gracze. Był jednym z głównych twórców Fallouta, pracował także przy np. Baldur's Gate. Wcześniej, jeszcze w latach 80. samemu stworzył, między innymi, The Bard's Tale i Wasteland, izometryczne RPG nazywane "protoplastą Fallouta".

Dziś Fargo jest dyrektorem zarządzającym inXile Entertainment, które ostatnio stworzyło Choplifter HD i Hunted: The Demon's Forge. Wygląda jednak na to, że teraz ma ochotę na powrót do starej marki. Bardzo starej.

Zainspirowany przykładem Tima Schafera, który dzięki fanom uzbierał na serwisie Kickstarter fundusze na nową "klasyczną" przygodówkę, Fargo chciałby w ten sposób sfinansować... drugą część Wasteland.

Przy czym, co ważne, to ma być gra absolutnie klasyczna. Taka, żeby, mówiąc za Fargo, ktoś, kto przed chwilą skończył pierwszą część, czuł się przy niej jak w domu. Możemy się więc spodziewać izometrycznego widoku i naprawdę staroszkolnej rozgrywki. Platformy? Na razie planowane jest tylko PC, w przyszłości może także iOS (ze wskazaniem na iPada).

Fargo zamierza zacząć zbierać pieniądze na Wasteland 2 w ciągu przyszłego miesiąca. Dorzucicie się? Według jego szacunków będzie mu potrzebny jakiś milion dolarów...

[via IGN]

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)