Pierwsze szczegóły na temat Project Dust

Pierwsze szczegóły na temat Project Dust01.07.2010 09:31
Pierwsze szczegóły na temat Project Dust
marcindmjqtx

Przy okazji E3 prezentowaliśmy ujawniony wtedy zwiastun Project Dust - nowego dzieła twórcy Another World, Erica Chahi. Wtedy nie byliśmy w stanie podać wam jakichkolwiek bardziej szczegółowych informacji na temat tego, jaka ta gra w ogóle będzie. Teraz już możemy.

Chahi został zainspirowany do stworzenia gry przez... wycieczkę, na którą wybrał się jakiś czas temu. Udał się wtedy do aktywnego wulkanu, aby zobaczyć erupcję. Od tamtego czasu, jak sam mówi, ma fioła na punkcie wulkanów i jest wszędzie tam, gdzie wybuchają. I właśnie one są główną inspiracją Project Dust.

Skojarzenia z Populousem i Black & White, o których pisaliśmy przy okazji zwiastuna, okazały się nie być bezpodstawne. Tak jak w tych grach, tak i w Project Dust gracz wciela się w boga. Ze swoimi wiernymi komunikuje się przy pomocy manipulacji środowiskiem. Chahi porównuje grę do budowania zamków z piasku - z tym, że w przeciwieństwie do plaży, w Project Dust dostępnych będzie oczywiście o wiele więcej materiałów. Jak chociażby wulkaniczna magma.

Brzmi obiecująco. A gdyby tak ktoś jeszcze wpadł na pomysł zaimplementowania obsługi Kinecta i gry przy pomocy gestów...

[via Joystiq]

Tomasz Kutera

326850586652207383
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)