Pierwsze recenzje nie zostawiają wątpliwości: Tomb Raider to świetna gra

Strona głównaPierwsze recenzje nie zostawiają wątpliwości: Tomb Raider to świetna gra
25.02.2013 18:00
Pierwsze recenzje nie zostawiają wątpliwości: Tomb Raider to świetna gra
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Jeśli obawialiście się o ten tytuł, to wszystko wskazuje na to, że chyba jednak nie musicie.

Skończyło się embargo i - przynajmniej na zachodzie - pojawiło się mnóstwo recenzji odświeżonego Tomb Raidera. Szkoda co prawda, że ma nie jeszcze żadnych rodzimych opinii, ale przyjrzymy się skrótowo niektórym anglojęzycznym.

Słów zachwytu grze nie szczędził choćby Jim Sterling z serwisu Destructoid, który swoją recenzję (ocena: 8.5/10) podsumował tak:

(...) to najlepszy Tomb Raider, w jakiego grałem. Świetnie zrobiony, gdzie dobre są i zagadki, i walka - to reboot bez dwóch zdań lepszy niż jego poprzednicy. Zabawne, że jednym z minusów, które zauważył Sterling, jest... praca kamery. Starzy fani serii na pewno się uśmiechną - to nie raz była jej bolączka...

Jeszcze lepszą notę - 9.1/10 - wystawił grze serwis IGN:

Tomb Raider jest świetnie napisany, emocjonujący, ekscytujący, piękny i po prostu niesamowicie dobrze zrobiony. Tryb dla jednego gracza jest praktycznie idealny, i choć szybka transformacja Lary w bezdusznego zabójcę wydaje się początkowo trochę niezgodna z narracją, to jednak problem ten szybko mija. Recenzentowi nie podobało się praktycznie tylko jedno - kontrowersyjny tryb sieciowy (czy jesteście zaskoczeni?). Jego zdaniem to jedyny rozczarowujący element gry i najlepiej w ogóle o nim zapomnieć.

Zachwytów grze nie szczędził także serwis Polygon:

Łatwo wytknąć grze, że rozmaite swoje części pożyczyła od innych popularnych tytułów z ostatnich pięciu lat, ale Crystal Dynamics udało się połączyć te, same w sobie znakomite, elementy w coś wyjątkowego. To gra filmowa, ale otwarta, intensywna, ale niepozbawiona wolniejszych momentów, świeża, ale dopracowana. To praktycznie perfekcyjne uosobienie czasów Xboksa 360 i PlayStation 3 - i wskazówka dotycząca tego, czego możemy spodziewać się w przyszłości. I tak dalej, i tak dalej... Takimi cytatami można rzucać jeszcze długo. Wśród najważniejszych recenzji nowego Tomb Raidera, nie zdarzyła się ani jedna rozczarowana czy niezadowolona opinia. Zobaczcie zresztą sami, oto spis niektórych ocen:

GTTV - 8.5 Eurogamer - 8/10 OPM - 8/10 Kotaku - 'Yes' OXM - 8/10 CVG - 9/10 Telegraph - 5/5 Gamespot - 8.5/10 Digital Spy - 5/5 Gametrailers - 8.5/10 GameInformer - 9.25/10

Wygląda na to, że naprawdę jest, na co czekać.

Tomasz Kutera

327241612957406009
Udostępnij:
Komentarze (0)