Pierwsze opinie o "PSP2"

Napływają do nas kolejne informacje na temat następcy przenośnej konsoli Sony, roboczo nazwanej Next Generation Portable.

Marcin Dąbrowski

Magazyn Edge, który miał już styczność z urządzeniem, twierdzi, że konsola jest wyraźnie większa niż pierwsze PSP, ale wydaje się to uczciwą zamianą za „spektakularny, pięciocalowy ekran OLED”. Pomimo dużych rozmiarów „PSP2” jest cieńsze od poprzedniczki, a także nie oddaje na zewnątrz żadnego ciepła, co może być zdumiewające biorąc pod uwagę specyfikację techniczną konsoli. W ogólnym odczuciu NGP wydaje się „bardzo wygodne” i „wysokiej jakości”.

Najbardziej chwalone przez Edge są jednak dwie gałki analogowe znajdujące się w konsoli. Magazyn określa je jako "najwygodniejsze gałki w historii na konsoli przenośnej". Podobno są one tak wygodne, że dają wrażenie używania prawdziwego Dual Shocka. W podobny zachwyt nad gałkami NGP wpadł Cliff Bleszinski z Epic Games: „NGP sprawia, że cały gatunek FPS-ów jest teraz możliwy do zrealizowania na konsoli mobilnej. Uwielbiam iOS [system operacyjny Apple – przyp. red.], ale z dotykowym ekranem granie w takie gry nie jest wygodne. Nie grałem w Killzone’a, ani Resistance na PSP, ale myślę, że prawdziwy potencjał tkwi w NGP”.

Wiemy czego z kolei z pewnością zabraknie w nowej konsoli – menu XMB. Sony zdecydowało się na zastąpienie go dotykowymi, okrągłymi ikonami, żeby „zintegrować konsolę z funkcjami społecznościowymi”. Cały ekran umożliwiać ma nam szybkie sprawdzenie co dzieje się wśród naszych znajomych, czy to na PSN, czy na Facebooku. Sony zapowiada jednak, że to nie koniec XMB, więc nie żegnajmy się z tym menu na zawsze.

Źródło artykułu:WP Gry
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.